Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka 7th Legion (PC)

7th Legion PC

Strategia czasu rzeczywistego, w której naprzeciw siebie stają frakcje rządzącego na Ziemi Siódmego Legionu oraz niegdysiejszych Wybrańców, powracających do domu po nieudanej misji kolonizacyjnej.

Strategiczne | science fiction | RTS | postapokalipsa | widok izometryczny

PC Windows
Okładka 7th Legion (PC)

producent: Epic Games

wydawca: MicroProse

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

26sierpnia1997

7th Legion to stworzona przez południowoafrykańskie studio Vision we współpracy z Epic Megagames strategia czasu rzeczywistego, w której naprzeciw siebie stają dwie frakcje: tytułowy Siódmy Legion oraz Wybrańcy. Gra powstała na fali popularności cyklu Command & Conquer i oferuje podobną mechanikę rozgrywki, wzbogaconą kilkoma nowatorskimi rozwiązaniami.

Fabuła gry przenosi nas na w odległą przyszłość, w której w związku z przeludnieniem Ziemi doszło do niemal całkowitej degradacji naszego globu. Wtedy to właśnie ludzka rasa rozpoczęła gorączkowe poszukiwania możliwej do skolonizowania planety, która mogłaby stać się jej nowym domem. Zaszczytu tego mogli jednak dostąpić tylko nieliczni Ziemianie, zwani Wybrańcami. Pozostała część ludzkości pozostała na Błękitnej Planecie, którą podzielono na strefy zwane legionami i skupiła się na działaniach mających na celu przywrócenie równowagi biologicznej Ziemi. Po latach wytężonej pracy osiągnięto częściowy sukces, a wydzielone niegdyś strefy zjednoczyły się pod wspólnym sztandarem Siódmego Legionu. Tymczasem misja Wybrańców kończy się niepowodzeniem, a niegdysiejsi mieszkańcy Ziemi powracają do domu z zamiarem odzyskania Błękitnej Planety z rąk jej prawowitych właścicieli.

W grze opowiadamy się po stronie jednej z frakcji i bierzemy udział w kampanii fabularnej, liczącej po 15 misji dla każdej ze stron. Większość z zadań sprowadza się do sprawnej rozbudowy bazy i odpierania ataków przeciwnika, ale są też takie, w których do dyspozycji mamy z góry określony oddział, a do wykonania konkretne zadanie zwiadowcze lub dywersyjne. Mechanika rozgrywki bazuje na typowych dla RTS-ów schematach, choć autorzy gry pokusili się o wprowadzenie kilku własnych rozwiązań. Zrezygnowano np. całkowicie z konieczności pozyskiwania surowców, a jedynym niezbędnym do rozwoju czynnikiem są pieniądze, zdobywane za eliminację jednostek przeciwnika. Drugą z innowacji jest wprowadzenie do rozgrywki specjalnych kart losowych. Każda z ponad 50 kart ma swe określone działanie, takie jak przyznanie ekstra gotówki, osłabienie wojsk przeciwnika, wzmocnienie siły uderzeniowej jednostek lub nadanie im specjalnych umiejętności. Dzięki temu będziemy w stanie odwrócić losy niejednej z rozgrywanych bitew.

Oprawa graficzna 7th Legion przypomina popularny Command & Conquer, choć w odróżnieniu do niego jest nieco oszczędniejsza i bardziej kolorowa. Modele jednostek wzorowano zaś na tych, znanych z Warhammera 40,000. Autorzy zadbali o szeroki wachlarz wariantów zabawy: oprócz kampanii fabularnej możemy też toczyć szybkie pojedynki z komputerem w trybie skirmish. W grze wieloosobowej, dostępnej przez internet lub w sieci lokalnej, możemy rywalizować z innymi graczami w trybie „jeden na jednego” lub w przewidzianym dla maksymalnie sześciu osób trybie „free for all”. W lutym 2014 roku za sprawą GOG.com gra trafiła ponownie do dystrybucji cyfrowej – niestety pozbawiona trybu multiplayer.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1 - 6  

Nośnik: 1 CD

Wymagania wiekowe 7th Legion

16+

Wymagania sprzętowe 7th Legion

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 100 MHz
  • 16 MB RAM
  • Karta grafiki 2 MB
  • 15 MB HDD
  • Windows 95