Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Z (PC)

Z PC

Strategia czasu rzeczywistego przenosząca graczy do świata przyszłości, gdzie biorą udział w wojnie toczącej się pomiędzy dwoma stronnictwami robotów: Czerwonymi i Niebieskimi.

Strategiczne | RTS

PC Windows
Okładka Z (PC)

producent: Bitmap Brothers

wydawca PL: Cenega S.A.

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

21marca1996

11czerwca1996

pudełko PL

„Z” to strategia czasu rzeczywistego stworzona przez firmę Bitmap Brothers w połowie lat 90-tych, czyli w okresie największego rozwoju RTS-ów. Akacja przenosi graczy do świata przyszłości zamieszkanego w całości przez cywilizację robotów, gdzie nagle pomiędzy dwoma jej stronnictwami, Czerwonymi i Niebieskimi wybucha konflikt zbrojny, a my obejmujemy dowództwo nad oddziałami Czerwonych.

W całej rozgrywce będą nam towarzyszyć trzy postacie: zaprawiony w boju Komandor Zod oraz dwóch podległych mu obiboków, Brad i Allan; które to wprowadzają do gry niespotykaną dotąd w tego typu produkcjach dawkę humoru. Sama walka podzielona została na 20 poszczególnych misji (umiejscowionych na pięciu planetach) celem których jest całkowite pokonanie jednostek wroga. Co ciekawe (w odróżnieniu od np.: Command & Conquer czy Dune 2) w każdym kolejnym starciu gracze nie muszą sobie zaprzątać głowy gotówką i funduszami potrzebnymi do rozbudowy baz, ponieważ na miejscach potyczek stoją już gotowe fabryki i instalacje naziemne, a szybkość budowy oddziałów zależna jest od ilości terytoriów które kontrolujemy.

Nasza armia składa się z sześciu typów robotów bojowych: Grunts, Psychos, Toughs, Snipers, Pyros i Lasers; siedmiu rodzajów pojazdów: Jeep, Lekki Czołg, Średni Czołg, Ciężki Czołg, Ruchoma Wyrzutnia Rakiet, APC i Dźwig oraz z czterech stanowisk ogniowych, w tym: Haubica i Wyrzutnia Rakiet. W każdej bitwie z wrogiem musimy optymalnie wykorzystać nasz potencjał militarny, co jest zdaniem szczególnie trudnym ponieważ dysponuje on tym samym sprzętem i żadna ze stron nie posiada jednostek specjalnych.

Gra posiada zaimplementowane opcje pozwalające na rozgrywkę zarówno w trybie jednoosobowym jak i wieloosobowym za pośrednictwem sieci lokalnej i Internetu.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1 - 4  

Nośnik: 1CD

Ocena czytelników: 8,5 / 10 na podstawie 182 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Z

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Z

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • 486DX2 66MHz
  • 8MB RAM