Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Viking Ghost (PC)

Viking Ghost PC

Viking Ghost to gra akcji, w której jako martwy wiking próbujemy zemścić się na winnych jego śmierci. Zabawa polega na eksplorowaniu podziemi i walce z hordami przeciwników. Rozgrywkę wzbogacają aspekty RPG, w tym system rozwoju postaci oraz silnik losowo generujący układ map.

Akcji | fantasy | widok izometryczny | elementy RPG | indie

PC Windows
Okładka Viking Ghost (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

anulowana

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Viking Ghost to gra akcji wzbogacona elementami RPG. Jest to debiutancka produkcja studia Dead Alien Cult, założonego przez byłych pracowników znanego z PlayStation All-Stars Battle Royale zespołu Superbot.

Wcielamy się w ducha zamordowanego wikinga imieniem Ulfrik, który za życia terroryzował niezliczone ziemie, z radością roztrzaskując czaszki głupcom, którzy odważyli się stanąć mu na drodze. Ostatecznie grupa jego wrogów połączyła siły i podstępem doprowadziła do jego śmierci. Niestety, to, że nie zginął w boju spowodowało, że nie mógł udać się do Valhalli i w rezultacie dusza wojownika pozostała na Ziemi. Naszym zadaniem jest zemszczenie się na ludziach odpowiedzialnych za zgon Ulfrika, gdyż tylko w ten sposób umożliwimy mu odejście w zaświaty.

Produkcja zainspirowana została oldskulowymi klasykami pokroju Smash TV i Robotron, jak również nowoczesnymi wariacjami na temat tego typu rozgrywki, takimi jak The Binding of Isaac. Oznacza to, że zabawa sprowadza się do eksplorowania podziemi oraz toczenia bitew z hordami wrogów. System walki jest bardzo dynamiczny i wzorowany na starych strzelankach, w których kierunki ruchu i ataku były od siebie niezależne. Zabawę uatrakcyjniają starcia z bossami oraz okazjonalne zagadki logiczne.

Podczas rozgrywki wykorzystujemy szeroki arsenał uzbrojenia oraz różnorodne przedmioty wchodzące w skład ekwipunku. Ponadto Ulfrik dysponuje sporym zestawem umiejętności specjalnych. Za sukcesy nagradzani jesteśmy punktami doświadczenia i monetami, za które rozwijamy zdolności bohatera oraz kupujemy dodatkowy sprzęt. Układ podziemi generowany jest proceduralnie, dzięki czemu nigdy nie odwiedzimy dwóch takich samych lokacji. Poza kampanią możemy bawić się w trybie hordy oraz trybie nieskończonym, w którym silnik generuje bez końca kolejne mapy.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 7.8 / 10 na podstawie 4 głosów czytelników.

Gry podobne do Viking Ghost

Wymagania wiekowe Viking Ghost

odpowiednia dla każdego wieku

Zapowiedziano Viking Ghost - grę akcji od współautorów PlayStation All-Stars Battle Royale
Zapowiedziano Viking Ghost - grę akcji od współautorów PlayStation All-Stars Battle Royale

wiadomość15 marca 2014

Grupa weteranów branży, którzy pracowali nad takimi tytułami jak PlayStation All-Stars Battle Royale, God of War 3 czy Warhawk, założyła własne studio niezależne i ujawniła swój pierwszy projekt. Okazała się nim oldskulowa gra akcji Viking Ghost.