Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 listopada 2018, 10:50

autor: AlexB

Hearthstone - 100 milionów graczy i prezenty od twórców

Firma Blizzard ogłosiła, że w popularną karciankę Hearthstone zagrało już przeszło 100 milionów osób. Z tej okazji każdy, kto zaloguje się do gry do 12 listopada, otrzyma sześć darmowych pakietów kart oraz specjalne zadanie, w którym można zdobyć łącznie 500 sztuk złota.

Firma Blizzard nie może zaliczyć ostatnich dni do specjalnie udanych. Wszystko przez tegoroczną edycję BlizzConu, która zakończyła się ogromnymi kontrowersjami związanymi z zapowiedzią przeznaczonego na urządzenia mobilne Diablo Immortal. W całej tej beczce dziegciu znalazła się jednak dla giganta z Irvine łyżka miodu. Jak bowiem poinformowali jego przedstawiciele, w Hearthstone'a, czyli popularną karciankę osadzoną w uniwersum kultowej serii Warcraft, zagrało już ponad 100 milionów osób. Z tej okazji twórcy przygotowali specjalny film, w którym dziękują całej społeczności. Można go obejrzeć poniżej.

To jeszcze nie koniec atrakcji. W ramach nagrody za wsparcie każdy, kto zaloguje się produkcji do 12 listopada do godziny 6:00 czasu polskiego, otrzyma sześć darmowych paczek z kartami z dodatku Projekt Hukatomba. Dodatkowo ci, którzy uruchomią tytuł w tym okresie (i mają wolne miejsce w dzienniku), dostaną zadanie rozegrania meczu z przyjacielem w dowolnym trybie. W zamian zostaną obdarowani 100 sztukami złota. Misję można powtórzyć pięciokrotnie, zatem istnieje opcja zdobycia łącznie aż 500 sztuk złota. Uwaga! W przeciwieństwie do Rzuć wyzwanie znajomemu, nagrodę otrzymają tylko osoby posiadające zadanie na liście, zatem pamiętajcie o zachęceniu kolegów do zalogowania się do Hearthstone'a w trakcie bieżącego tygodnia. Ponadto nowi gracze muszą najpierw ukończyć misje „Pierwsza krew” oraz „Pojedynkowicz”, a powracający po dłuższej przerwie „Gotowość do akcji”.

Osiągnięcie kamienia milowego w postaci 100 milionów graczy to bez wątpienia wydarzenie godne świętowania. - Hearthstone - 100 milionów graczy i prezenty od twórców - wiadomość - 2018-11-07
Osiągnięcie kamienia milowego w postaci 100 milionów graczy to bez wątpienia wydarzenie godne świętowania.

Wraz z upominkami związanymi z osiągnięciem ważnego kamienia milowego, na oficjalnych serwerach gry Hearthstone pojawiła się również nowa aktualizacja. Przede wszystkim wprowadza ona możliwość przedpremierowego zakupienia wewnątrz tytułu paczek kart z zapowiedzianego podczas tegorocznego BlizzConu dodatku zatytułowanego Rozróba Rastakana. Za 50 trzeba zapłacić 49,99 euro (około 215 złotych), a za 17 19,99 euro (około 86 złotych). Obok odpowiedniej liczby zestawów każda osoba, która zdecyduje się na pre-order, otrzyma także specjalny rewers wyglądem nawiązujący do tematyki rozszerzenia.

Prócz tego najnowszy patch wprowadził do zestawu klasycznego kilka nowych kart. Mowa tu o Soplu, Księdze Inteligencji, Zewie Pustki oraz Grabieży. Ponadto łatka eliminuje kilka błędów związanych między innymi z działaniem umiejętności niektórych kart oraz wydajnością wersji mobilnych.

Cztery lata minęły jak jeden dzień… - Hearthstone - 100 milionów graczy i prezenty od twórców - wiadomość - 2018-11-07
Cztery lata minęły jak jeden dzień…

Pełna wersja Hearthstone'a zadebiutowała w 2014 roku. Ze względu na grywalność oraz prostotę zasad tytuł szybko stał się jednym z największych sukcesów firmy Blizzard. Przez kolejne cztery lata doczekał się on licznych zmian i aż trzynastu rozszerzeń. Na razie nic nie wskazuje na to, żeby wsparcie tytułu miało się wkrótce zakończyć, choć zmieniło się kierownictwo. Przypominamy bowiem, że niedawno zespół zajmujący się popularną karcianką opuścił Ben Brode, który przez bardzo długi czas był „twarzą” produkcji.