Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 kwietnia 2018, 15:58

Twórca gry Hearthstone opuszcza Blizzarda

Ben Brode, reżyser gry Hearthstone, ogłosił, że po piętnastu latach pracy dla firmy Blizzard postanawia poszukać nowych wyzwań. Najprawdopodobniej postara się założyć własne studio.

Popularna sieciowa karcianka Hearthstone właśnie straciła jednego ze swoich twórców. Ben Brode, który piastował stanowisko reżysera gry, w najnowszym wpisie na forach firmy Blizzard ogłosił, że po 15 latach pracy postanowił opuścić studio i zająć się nowymi projektami. Przy okazji podziękował swojemu dotychczasowemu pracodawcy, współpracownikom oraz fanom produkcji.

Brode ma za sobą półtorej dekady w Blizzardzie. Teraz postanowił poszukać nowych doświadczeń. / źródło: Polygon. - Twórca gry Hearthstone opuszcza Blizzarda - wiadomość - 2018-04-21
Brode ma za sobą półtorej dekady w Blizzardzie. Teraz postanowił poszukać nowych doświadczeń. / źródło: Polygon.

W emocjonalnym wpisie Brode wspomina swoje początki w Blizzardzie, gdzie trafił w wieku 20 lat jako tester gry Warcraft III: The Frozen Throne na nocnej zmianie. „Blizzard był dla mnie dobry” - przyznaje. „Ale największa okazja przyszła w 2008 roku, gdy dołączyłem do „Team 5”, zespołu odpowiedzialnego za Hearthstone”. Brode tworzył grę od samego początku, przez całą dekadę. „Jestem dumny z Hearthstone’a. Myślę, że wywarliśmy jakiś wpływ na branżę” - pisze w swoim pożegnaniu. „To niesamowite, być częścią czegoś, co poruszyło tak wiele osób”. Dziękuje też Blizzardowi za postawienie na niego i cały ten projekt. Zaznacza również, że opuszczony przez niego tytuł pozostawia odpowiednim ludziom i wyznaje, że będzie tęsknić za swoim zespołem.

„Przypisuje mi się wielkie zasługi przez to, że jestem twarzą gry, ale ponad 80 osób tworzących zespół nadal tam jest, a to właśnie oni ciągle tworzą karty, cotygodniowe wydarzenia, misje oraz mechaniki. Jestem pewien, że Hearthstone jest w jak najlepszych rękach, i jestem bardzo ciekaw tego, co przyniesie mu nowa generacja liderów.”

Choć Hearthstone ma już na karku parę lat, nieustannie wzbogaca się o nową zawartość. Najświeższym rozszerzeniem jest wydany w tym miesiącu Wiedźmi Las. - Twórca gry Hearthstone opuszcza Blizzarda - wiadomość - 2018-04-21
Choć Hearthstone ma już na karku parę lat, nieustannie wzbogaca się o nową zawartość. Najświeższym rozszerzeniem jest wydany w tym miesiącu Wiedźmi Las.

Co teraz ma zamiar robić Brode? Deweloper nie ujawnia na razie żadnych detali, ale planuje pomóc w założeniu nowej firmy, najprawdopodobniej także produkującej gry wideo. „Cieszę się na myśl o ponownym projektowaniu, programowaniu i przede wszystkim tworzeniu nowych rzeczy”. Tak czy inaczej, społeczność skupiona wokół Hearthstone’a z pewnością doceni wkład, jaki miał Brode w tworzenie tej szalenie popularnej produkcji.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Hearthstone
  2. Hearthstone: Heroes of Warcraft – porady i polecane decki