Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 kwietnia 2018, 16:54

Star Citizen ma już ponad dwa miliony graczy

Studio Cloud Imperium Games ujawniło, że w kosmiczny symulator Star Citizen zagrało już 2 miliony graczy - i to pomimo faktu, że gra wciąż znajduje się w fazie alfa. Deweloperzy zdradzili też plany dalszego rozwoju tytułu.

Już dwa miliony graczy dało szansę Star Citizen, kosmicznemu symulatorowi, który obecnie znajduje się w fazie alfa – poinformowało studio Cloud Imperium Games. Korzystając z tej okazji, twórcy zapowiedzieli specjalne prezenty dla wszystkich, którzy przyczynili się do tego sukcesu, oraz ujawnili, kiedy możemy się spodziewać premier kolejnych wersji gry.

  1. Kompendium wiedzy o grze Star Citizen
Choć długi i powolny proces produkcji z pewnością przeszkadza niektórym graczom, Star Citizen na brak popularności narzekać nie może. - Star Citizen ma już ponad dwa miliony graczy - wiadomość - 2018-04-22
Choć długi i powolny proces produkcji z pewnością przeszkadza niektórym graczom, Star Citizen na brak popularności narzekać nie może.

Chris Roberts ujawnił, na jakie upominki mogą liczyć 2 miliony osób, które wykupiły dostęp do wczesnej fazy Star Citizen. „Odznaka 1M dla pierwszego miliona, który nas wsparł, oraz odznaka 2M dla tych, którzy dołączyli do nas od tamtego czasu” - wymienia deweloper. „Dodatkowo, kiedy będzie to możliwe, otrzymacie specjalną koszulkę z odpowiednim logo dla swojego awatara, aby Wasza postać mogła w stylowy sposób przypominać, jaką rolę odegraliście w kształtowaniu naszego uniwersum”. A kształtowanie uniwersum jeszcze trochę potrwa – twórcy ujawniają, że na wersję 3.3.0, mającą wprowadzić nowe shadery, lepszą strukturę sieciową oraz poprawki w wydajności dla każdej specyfikacji, poczekamy do przyszłego kwartału. Wersja 3.4.0 pojawi się w ostatnich miesiącach tego roku, natomiast 3.5.0 – na początku przyszłego. O ostatecznej dacie premiery oczywiście nadal nie ma mowy.

Deweloperzy mają rozplanowany rozkład aktualizacji aż do początku przyszłego roku. - Star Citizen ma już ponad dwa miliony graczy - wiadomość - 2018-04-22
Deweloperzy mają rozplanowany rozkład aktualizacji aż do początku przyszłego roku.

Przypomnijmy bowiem, że w 2018 roku mijają cztery lata, odkąd gracze mogli wypróbować pierwszą, bardzo ubogą jeszcze wersję gry. Od tamtego czasu jest ona cały czas rozwijana, a chętnych do wsparcia jej finansowo nie brakuje – ekipa Cloud Imperium Games otrzymała już od fanów ponad 180 milionów dolarów (!). Trudno jednak powiedzieć, kiedy Star Citizen zostanie tak naprawdę ukończone – pomimo długiej produkcji tytuł nadal jest na etapie, w którym jeszcze nie da się solidnie określić daty premiery.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Star Citizen