Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePCANDiOS
Okładka Hearthstone: Rastakhan's Rumble (AND)

Hearthstone: Rozróba Rastakana

Hearthstone: Rastakhan's Rumble

Czternasty dodatek do przebojowej karcianki Hearthstone od firmy Blizzard. Wprowadza on do gry 135 nowych kart, tematycznie związanych z trollami. Rozszerzenie uzupełnia tytuł o nowe typy stronników, kolejny tryb singlowy oraz niespotykaną dotąd mechanikę o nazwie Rzeź.

To jest dodatek do gry Hearthstone.

Logiczne | fantasy | karciane | sieciowe | na 2 osoby

Okładka Hearthstone: Rastakhan's Rumble (AND)

data premiery gry:

4gru2018

PC AND iOS
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Rozróba Rastakana jest czternastym dodatkiem do osadzonej w uniwersum cyklu Warcraft karcianki Hearthstone, za stworzenie której odpowiada firma Blizzard. Jest to ostatnie rozszerzenie wchodzące w skład tzw. Roku Kruka. Zostało ono po raz pierwszy zaprezentowane podczas imprezy BlizzCon 2018.

Fabuła

Głównym motywem nowego dodatku do gry Hearthstone są doskonale znane wszystkim miłośnikom Warcrafta trolle. Tytułowy Rastakan to król Zandalaru, władca wielkiego imperium tych stworzeń. Wezwał on do swojej domeny wszystkie trolle z całego Azeroth, aby umożliwić im wzięcie udziału w niezwykłym pokazie siły, umiejętności i sprytu. Zwycięzcy zgarną wszystko, a dla przegranych nie będzie litości.

Mechanika

Podobnie jak miało to miejsce w przypadku większości poprzednich rozszerzeń, nowy dodatek do Hearthstone'a wprowadza do gry 135 kart, tym razem tematycznie związanych z trollami i ich mitologią, czarami oraz orężem. Wśród nich znalazły się nowe typy stronników – Duchy, które posiadają zdolność ukrycia się przez jedną turę po zagraniu, potężne i legendarne loa oraz trollowi czempioni.

Rozróba Rastakana dodaje również do gry niespotykaną dotąd mechanikę o nazwie Rzeź. Gdy zabijemy wrogą jednostkę kartą posiadającą tę umiejętność, zyskamy specjalny bonus – na przykład możliwość ponownego ataku bronią lub przyzwania na planszę dodatkowego stworzenia.

Tryby gry

Rozróba Rastakana wprowadza również do tytułu nowy, zupełnie darmowy tryb dla pojedynczego gracza, noszący nazwę Trollowa Rozróba. Polega on na toczeniu pojedynków z ośmioma potężnymi czempionami. Z każdą wygraną nasza talia rośnie w siłę.

Walki są urozmaicane specjalnymi „darami”, zależnymi od tego, którą Kapliczkę (klasę) wybraliśmy na samym początku danego podejścia. Decyzja ta determinuje także, jaki potężny stronnik pojawi się na planszy na rozpoczęcie meczu.

Kwestie techniczne

Jak w przypadku każdego rozszerzenia, wraz z premierą Rozróby Rastakana w grze zadebiutował również nowy wariant wyglądu planszy, tematycznie związany z trollami. Prócz tego dodatek nie wprowadza żadnej rewolucji, jeśli chodzi o oprawę wizualną Hearthstone'a.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1-2  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Gry podobne do Hearthstone: Rozróba Rastakana

Klasyfikacja PEGI Hearthstone: Rozróba Rastakana

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Hearthstone: Rozróba Rastakana

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Pentium D 2.0 GHz / AMD Athlon 64 X2 2.0 GHz
 • 3 GB RAM
 • karta grafiki 256 MB GeForce 8600 GT / Radeon HD 2600 XT lub lepsza
 • 3 GB HDD
 • Windows 7/8/10
 • Rekomendowane:
 • Intel Core 2 Duo E6600 2.2 GHz / AMD Athlon 64 X2 2.6 GHz
 • 4 GB RAM
 • karta grafiki 512 MB GeForce GT 240 / Radeon HD 4850 lub lepsza
 • 3 GB HDD
 • Windows 7/8/10
Słynna plaga z World of Warcraft zawita do Hearthstone
Słynna plaga z World of Warcraft zawita do Hearthstone

wiadomość23 listopada 2018

Firma Blizzard zaprezentowała jedną z nowych kart z nadchodzącego dodatku Rozróba Rastakana do gry Hearthstone. Nawiązuje ona do słynnej plagi Corrupted Blood, która nawiedziła World of Warcraft we wrześniu 2005 roku.

Hearthstone - 100 milionów graczy i prezenty od twórców
Hearthstone - 100 milionów graczy i prezenty od twórców

wiadomość6 listopada 2018

Firma Blizzard ogłosiła, że w popularną karciankę Hearthstone zagrało już przeszło 100 milionów osób. Z tej okazji każdy, kto zaloguje się do gry do 12 listopada, otrzyma sześć darmowych pakietów kart oraz specjalne zadanie, w którym można zdobyć łącznie 500 sztuk złota.

BlizzCon 2018 – Rozróba Rastakana nowym dodatkiem do Hearthstone
BlizzCon 2018 – Rozróba Rastakana nowym dodatkiem do Hearthstone

wiadomość2 listopada 2018

Pierwszego dnia BlizzConu firma Blizzard zapowiedziała kolejny dodatek do swojej popularnej karcianki Hearthstone. Rozróba Rastakana, gdyż taką nazwę nosi rozszerzenie, przyniesie 135 nowych kart oraz kolejny tryb dla pojedynczego gracza. Zadebiutuje ono 4 grudnia bieżącego roku.

PC
AND
iOS