Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 listopada 2018, 10:10

autor: Adrian Werner

Path of Exile wreszcie trafi na PlayStation 4

Na PlayStation 4 zmierza Path of Exile, czyli RPG akcji studia Grinding Gear Games. Wersja PoE na konsolę Sony ukaże się jeszcze w tym roku.

Posiadacze PlayStation 4 sporo się naczekali na zapowiedź swojej wersji. - Path of Exile wreszcie trafi na PlayStation 4 - wiadomość - 2018-11-06
Posiadacze PlayStation 4 sporo się naczekali na zapowiedź swojej wersji.
PATH OF EXILE W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Grinding Gear Games
  2. Gatunek: RPG akcji
  3. Model biznesowy: free-to-play
  4. Premiera na PC: 23 października 2013 r.
  5. Data premiery na XONE: 24 sierpnia 2017 r.
  6. Data premiery na PS4: końcówka 2018 r.

Studio Grinding Gear Games poinformowało, że na PlayStation 4 zmierza konwersja Path of Exile, czyli popularnego RPG-a akcji opartego na modelu darmowym z mikropłatnościami. Gra trafi na konsolę firmy Sony jeszcze w tym roku, ale na razie nie podano dokładnego terminu premiery.

Użytkownicy PlayStation 4 długo czekali na zapowiedź swojej wersji. Path of Exile zadebiutowało na pecetach w październiku 2013 r., a w sierpniu zeszłego roku doczekaliśmy się premiery wydania na Xboksa One.

Co ważne, wydanie na PS4 nie będzie odstawało od wersji na konsolę firmy Microsoft. 7 grudnia na PC zadebiutuje patch 3.5.0, zawierający kolejny duży dodatek. Aktualizacja w tym samym miesiącu trafi równocześnie na Xboksa One oraz PlayStation 4.

Wciąż nie wiemy, co dokładnie zaoferuje patch 3.5.0. Kilka dni temu studio Grinding Gear Games ogłosiło, że wchodzący w skład aktualizacji nowy dodatek zostanie ujawniony 14 listopada. Na razie wiadomo jedynie, że będzie największym z tegorocznych rozszerzeń.

Zapowiedź wydania na PlayStation 4 cieszy, gdyż Path of Exile jest powszechnie uznawane za jedną z najlepszych gier w swoim gatunku. W opinii wielu osób studiu Grinding Gear Games udało się przebić dotychczasowych liderów w tej kategorii, czyli studio Blizzard Entertainment, zostawiając daleko w tyle Diablo III. Ten stan rzeczy raczej nieprędko ulegnie zmianie, zwłaszcza biorąc pod uwagę ostatnie kontrowersje związane z zapowiedzią mobilnego Diablo Immortal.

  1. Oficjalna strona gry
  2. Recenzja gry Path of Exile - darmowy konkurent najlepszych gier hack'n'slash