Na PlayStation 4 zmierza Path of Exile, czyli RPG akcji studia Grinding Gear Games. Wersja PoE na konsolę Sony ukaże się jeszcze w tym roku.

Studio Grinding Gear Games poinformowało, że na PlayStation 4 zmierza konwersja Path of Exile, czyli popularnego RPG-a akcji opartego na modelu darmowym z mikropłatnościami. Gra trafi na konsolę firmy Sony jeszcze w tym roku, ale na razie nie podano dokładnego terminu premiery.
Użytkownicy PlayStation 4 długo czekali na zapowiedź swojej wersji. Path of Exile zadebiutowało na pecetach w październiku 2013 r., a w sierpniu zeszłego roku doczekaliśmy się premiery wydania na Xboksa One.
Co ważne, wydanie na PS4 nie będzie odstawało od wersji na konsolę firmy Microsoft. 7 grudnia na PC zadebiutuje patch 3.5.0, zawierający kolejny duży dodatek. Aktualizacja w tym samym miesiącu trafi równocześnie na Xboksa One oraz PlayStation 4.
Wciąż nie wiemy, co dokładnie zaoferuje patch 3.5.0. Kilka dni temu studio Grinding Gear Games ogłosiło, że wchodzący w skład aktualizacji nowy dodatek zostanie ujawniony 14 listopada. Na razie wiadomo jedynie, że będzie największym z tegorocznych rozszerzeń.
Zapowiedź wydania na PlayStation 4 cieszy, gdyż Path of Exile jest powszechnie uznawane za jedną z najlepszych gier w swoim gatunku. W opinii wielu osób studiu Grinding Gear Games udało się przebić dotychczasowych liderów w tej kategorii, czyli studio Blizzard Entertainment, zostawiając daleko w tyle Diablo III. Ten stan rzeczy raczej nieprędko ulegnie zmianie, zwłaszcza biorąc pod uwagę ostatnie kontrowersje związane z zapowiedzią mobilnego Diablo Immortal.
Więcej:Polskie RPG zachwyca realizmem, Gothic Remake poprawia walkę, a Wiedźmin 4 wciąż daleko
GRYOnline
Gracze
Steam
26

Autor: Adrian Werner
Prawdziwy weteran newsroomu GRYOnline.pl, piszący nieprzerwanie od 2009 roku i wciąż niemający dosyć. Złapał bakcyla gier dzięki zabawie na ZX Spectrum kolegi. Potem przesiadł się na własne Commodore 64, a po krótkiej przygodzie z 16-bitowymi konsolami powierzył na zawsze swoje serce grom pecetowym. Wielbiciel niszowych produkcji, w tym zwłaszcza przygodówek, RPG-ów oraz gier z gatunku immersive sim, jak również pasjonat modów. Poza grami pożeracz fabuł w każdej postaci – książek, seriali, filmów i komiksów.