Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 maja 2019, 15:30

autor: AlexB

Plotka: data premiery Cyberpunka 2077 na E3 2019

W sieci pojawiła się pogłoska, że podczas konferencji firmy Microsoft zorganizowanej z okazji E3 2019 studio CD Projekt RED ogłosi datę premiery gry Cyberpunk 2077. Ponadto pokazany ma zostać nowy trailer.

AllegroGG Wszystko dla Graczy
CYBERPUNK 2077 W SKRÓCIE:
  • Producent: CD Projekt RED;
  • Gatunek: RPG;
  • Platformy docelowe: PC, PlayStation 4, Xbox One.

Odkąd w ubiegłym roku studio CD Projekt RED przypomniało o istnieniu Cyberpunka 2077, nowe RPG od twórców Wiedźmina wciąż pojawia się na ustach wielu graczy i dziennikarzy branżowych. Niestety, wciąż nie wiemy, kiedy nastąpi jego premiera. To się może jednak zmienić już wkrótce. Według informacji zamieszczonych na forum NeoGAF, polska ekipa ogłosi datę debiutu Cyberpunka 2077 podczas konferencji Microsoftu na E3 2019, czyli 9 czerwca po godzinie 22:00 czasu polskiego. Prócz tego na wspomnianym wydarzeniu usłyszymy o postępach prac i zobaczymy nowy trailer z elementami gameplayu.

Jeśli wierzyć przeciekowi, wkrótce dowiemy się, kiedy zagramy w Cyberpunka 2077. - Plotka: data premiery Cyberpunka 2077 na E3 2019 - wiadomość - 2019-05-20
Jeśli wierzyć przeciekowi, wkrótce dowiemy się, kiedy zagramy w Cyberpunka 2077.

Fakt, że zapewne po raz kolejny ekipa z CD Projekt RED będzie obecna na konferencji Microsoftu może wzbudzać w niektórych osobach obawy, że gigant z Redmond przymierza się do przejęcia polskiego studia. Przeciek uspokaja – nic takiego nie zostanie podczas nadchodzącego wydarzenia ogłoszone. Swój dotychczasowy status zachowa również brytyjskie Creative Assembly, które również było ostatnio łączone z Microsoftem.

Źródłem wszystkich powyższych wieści jest użytkownik ukrywający się pod pseudonimem Braldryr. Prócz rewelacji na temat Cyberpunka 2077 opublikował on sporo informacji na temat innych rzeczy, które rzekomo mają pojawić się na konferencji Microsoftu zorganizowanej z okazji tegorocznych targów E3. Obecności części z nich jest pewien, inne sklasyfikował jako mniej lub bardziej prawdopodobne.

Zapewne w głowie wielu z Was zapaliła się w tym momencie czerwona lampka – kim jest ten tajemniczy Braldryr i dlaczego mamy mu wierzyć? Sam zainteresowany określa siebie jako osobę, „która zna wielu ludzi, a niektórzy nawet twierdzą, że ZBYT wielu”. Na potwierdzenie prawdziwości opublikowanych informacji zamieścił on mail z zaproszeniem na prezentację Dying Light 2, a także szereg zdjęć prezentujących wizytówki wysoko postawionych osób w takich korporacjach, jak Sony, Microsoft, Naughty Dog czy CD Projekt RED oraz wejściówki na różne eventy. Niewykluczone zatem, że mamy do czynienia z jakimś dziennikarzem.

Niezależnie od tego, czy Braldryr jest osobą wiarygodną czy nie, Cyberpunk 2077 na pewno będzie obecny na targach E3 2019. Choć żadne konkrety nie zostały podane, trudno sobie wyobrazić, byśmy nie ujrzeli nowego zwiastuna. Warto na niego czekać, chociażby po to, by zobaczyć, jak tytuł zmienił się przez rok prac.

  1. Oficjalna strona gry Cyberpunk 2077
  2. Widzieliśmy gameplay gry Cyberpunk 2077 – godzina w Night City
  3. Cyberpunk 2077 – kompendium wiedzy