Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 marca 2019, 11:06

autor: Ender

Dwadzieścia minut rozgrywki z The Outer Worlds

Podczas panelu na targach PAX East 2019 deweloperzy ze studia Obisidan Entertainment zaprezentowali dwadzieścia minut rozgrywki z ich nadchodzącej gry The Outer Worlds. Zapis wideo z pokazu, skupiającego się na przedstawieniu rożnych systemów tytułu, został opublikowany w sieci wraz z komentarzem twórców.

Kończące się targi PAX East w Bostonie przyciągnęły tradycyjnie setki deweloperów z całego świata. Poza licznymi producentami indie na miejscu pojawiły się także większe i bardziej znane studia. Jednym z nich było Obsidian Entertainment, którego przedstawiciele zaprezentowali wraz z komentarzem dwadzieścia minut rozgrywki z nadchodzącego RPG akcji The Outer Worlds, zapowiedzianego w grudniu ubiegłego roku. Film przedstawia wszystkie najważniejsze elementy zabawy, ale w dużej mierze skupia się na systemie dialogowym, oferującym liczne możliwości rozwiązywania problemów, które zależą w równej mierze od obranego stylu gry, jak i statystyk głównego bohatera. Fani mogą zobaczyć także ekran ekwipunku, wymianę ognia z przeciwnikami oraz działanie niektórych niekonwencjonalnych broni wymyślonych przez autorów. Niestety pokazane demo nie posiadało jeszcze wciąż przygotowywanego dubbingu aktorskiego. Nie usłyszeliśmy więc np. rozmów dwóch postaci niezależnych towarzyszących protagoniście.

Przypomnijmy, że The Outer Worlds ukaże się w tym roku równocześnie na konsolach Xbox One i PlayStation 4, a także komputerach PC. Za sprawą decyzji deweloperów w przypadku pecetów grę kupimy przez pierwszy rok jedynie w Epic Games Store oraz w Microsoft Store. Umowa na wyłączność z posiadaczami tej platformy, która została ogłoszona ponad tydzień temu, wywołała i nadal wywołuje niemałe kontrowersje wśród fanów.

  1. Oficjalna strona gry
  2. The Outer Worlds – kompendium wiedzy
  3. Outer Worlds to najlepszy Fallout: New Vegas 2, na jakiego możecie liczyć