Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 marca 2019, 09:39

autor: Ender

Remake Resident Evil 3 nie będzie tworzony przez Capcom?

Według plotek wciąż niezapowiedziany oficjalnie remake Resident Evil 3 nie jest produkowany przez Capcom - ma być zlecony bliżej nieokreślonemu zewnętrznemu studiu deweloperskiemu. Oznacza to, że nad grą nie będą pracować autorzy świetnie przyjętego odświeżonego Resident Evil 2 ze stycznia tego roku.

Wydany na początku tego roku remake Resident Evil 2 okazał się dla Capcomu ogromnym sukcesem, zarówno finansowym, jak i wizerunkowym. Produkcja zebrała świetne recenzje oraz sprzedała się znacznie lepiej niż poprzednia odsłona cyklu. Jak oczekują teraz gracze, naturalnym krokiem dla japońskiego studia powinno być zabranie się za odświeżenie Resident Evil 3: Nemesis z 1999 roku. Capcom jednak nie potwierdził do tej pory takich planów, zaznaczając tylko enigmatycznie, że los kolejnego remake'u leży w rękach fanów. Według jednego z miłośników serii, występującego pod pseudonimem AestheticGamer, prace nad tytułem trwają w najlepsze i mogą zostać sfinalizowane w 2020 roku, ale zostały one zlecone zewnętrznemu studiu deweloperskiemu. Dodajmy, że AestheticGamer opublikował wiele plotek dotyczących Resident Evil VII: Biohazard, które okazały się prawdą. Wygląda więc na to, że ma on dostęp do dobrych źródeł informacji.

Remake Resident Evil 2 okazał się hitem. Czy Capcom powtórzy ten wyczyn w przypadku jego sequela? - Remake Resident Evil 3 nie będzie tworzony przez Capcom? - wiadomość - 2019-04-01
Remake Resident Evil 2 okazał się hitem. Czy Capcom powtórzy ten wyczyn w przypadku jego sequela?

Przypomnijmy, że prace nad remakiem Resident Evil 2 prowadzone były przez wewnętrzny zespół deweloperski Capcomu (tzw. Division 1), który miał dostęp do całej dokumentacji i materiałów związanych z oryginałem. Produkcję ułatwiło mu również to, że praktycznie w całości składał się z Japończyków. Potencjalne zlecenie przygotowania nowej wersji Resident Evil 3 zewnętrznym producentom wzbudza pewne obawy wśród fanów. Zastanawiają się oni, czy Capcom pozwoli np. partnerowi wykorzystać opracowany przez siebie silnik RE Engine, napędzający Resident Evil VII oraz Resident Evil 2, a także jak duży wpływ będzie miał na ostateczny wygląd i model rozgrywki gotowego produktu. Według AestheticGamera, Capcom spodziewa się, że kolejne odsłony Resident Evil (spin-offy, remaki, numerowane części cyklu) będą ukazywać się przynajmniej raz do roku. Nie dziwne w takim razie jest to, że z powodu ograniczonych zasobów firma musi postawić na współpracę z zewnętrznymi studiami.

Opublikowany w 1999 roku (zaledwie kilkanaście miesięcy po premierze poprzednika) Resident Evil 3 opowiada historię znanej z pierwszej części Jill Valentine, która próbuje wydostać się ze zniszczonego bronią biologiczną Raccoon City, unikając przy tym potężnego mutanta – Nemesis. Gra początkowo miała być wyłącznie spin-offem głównej serii, ostatecznie jednak zyskała status pełnoprawnej trzeciej odsłony i po dziś dzień jest uważana za jeden z jej lepszych rozdziałów. W przeciwieństwie do poprzednich części Resident Evil 3 położył większy nacisk na akcję i przeniósł się z zamkniętych pomieszczeń i korytarzy do bardziej otwartych lokacji.

  1. Oficjalna strona internetowa firmy Capcom