Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 lutego 2019, 14:11

Resident Evil 3 Remake przed Resident Evil 8? Plotki o przyszłości serii

W sieci pojawiły pogłoski o planach rozwoju serii Resident Evil. Według przecieków Capcom ma w planach zarówno ósmą odsłonę cyklu, jak i remake Resident Evil 3: Nemesis. Nie ma jednak co liczyć, by zaprezentowano je w najbliższej przyszłości.

Sukces Resident Evil gwarantuje, że seria w najbliższym czasie nie odejdzie w zapomnienie. - Resident Evil 3 Remake przed Resident Evil 8? Plotki o przyszłości serii - wiadomość - 2019-02-02
Sukces Resident Evil gwarantuje, że seria w najbliższym czasie nie odejdzie w zapomnienie.

Premiera Resident Evil 2 już za nami, a wraz z sukcesem gry zniknęły jakiekolwiek wątpliwości co do przyszłości klasycznej serii survival horrorów. Pozostaje nam jedynie wyglądać, co Capcom zamierza zrobić z tą marką w najbliższym czasie. Albo też sprawdzić przeciek użytkownika Evil VR, który na Twitterze zdradza co nieco na temat kolejnych odsłon cyklu Resident Evil. Jak zawsze podkreślamy, że są to jedynie niepotwierdzone pogłoski i należy traktować je jako nieprawdziwe do czasu uzyskania oficjalnych informacji. Niemniej wcześniej internauta miał rację z terminem udostępnienia wersji demonstracyjnej, możliwe więc, że rzeczywiście ma wiarygodne kontakty w Capcomie. UWAGA: w kolejnym akapicie znajdują się drobne spoilery Resident Evil VII: Biohazard. Czytacie na własną odpowiedzialność!

Według Evil VR Capcom skupia się teraz na dwóch projektach sygnowanych logo Resident Evil. Pierwszym z nich jest Resident Evil 8, którego akcja ma rozgrywać się na niedawno opustoszałej wyspie. Znajdziemy tam sekretne laboratorium i odkryjemy m.in. genezę powstania Eveline – broni biologicznej, z którą mieliśmy nieprzyjemność spotkać się w Resident Evil VII: Biohazard. Oczywiście to tylko wstępne założenia i mogą się one zmienić przed premierą gry. Na razie nie podjęto nawet decyzji, czy RE8 będzie pełnoprawną odsłoną serii, czy też raczej spin-offem. Na pewno jednak – jak twierdzi źródło internauty – twórcy zrezygnują z widoku pierwszoosobowego na rzecz kamery TPP, co ma wynikać z entuzjastycznego przyjęcia Resident Evil 2.

Ósemka wyjaśni część tajemnic poprzedniej odsłony. - Resident Evil 3 Remake przed Resident Evil 8? Plotki o przyszłości serii - wiadomość - 2019-02-02
Ósemka wyjaśni część tajemnic poprzedniej odsłony.

Skoro zaś mowa o zmianach w trakcie produkcji, autorzy planują wykorzystać koncepcję z Resident Evil 3,5 – porzuconej wersji Resident Evil 4, zaprezentowanej w 2003 roku. Dziś fani pamiętają ją głównie za sprawą Hook-Mana, który miał ścigać gracza w trakcie halucynacji bohatera. Sam Hak nie powróci w Resident Evil 8, ale złudzenia mają stanowić istotną składową gry, utrudniając rozróżnienie, co jest realne, a co jedynie przywidzeniem. Z pewnością pomoże to w budowaniu obowiązkowego nastroju grozy.

Trzeba jednak dodać, że Resident Evil 8 jest na bardzo wczesnym etapie produkcji. Prace nad grą miały rozpocząć się w zeszłym roku i zaangażowano do nich niewielki zespół, nie powinniśmy więc liczyć na oficjalne ujawnienie projektu w najbliższym czasie, a tym bardziej debiut. Zwłaszcza że Capcom nie zamierza wydać ósemki przed premierą innego tytułu. Mowa o odświeżonej wersji Resident Evil 3: Nemesis, która według Evil VR ma mieć priorytet dla japońskiego wydawcy.

Nemesis bezlitośnie ścigający członków oddziału S.T.A.R.S. to jedna z ikon serii. - Resident Evil 3 Remake przed Resident Evil 8? Plotki o przyszłości serii - wiadomość - 2019-02-02
Nemesis bezlitośnie ścigający członków oddziału S.T.A.R.S. to jedna z ikon serii.

Co ciekawe, teoretycznie jego powstanie wcale nie jest przesądzone. Firma wciąż rozważa za i przeciw, o czym świadczy niedawny wywiad serwisu GameWatch, w którym przedstawiciel Capcomu podkreślił, że remake trójki powstanie tylko na życzenie fanów. Jednak w kontekście świetnej sprzedaży RE2 oraz sentymentu, jakim gracze darzą tytułowego Nemesisa, nie wydaje się prawdopodobne, by Japończycy zrezygnowali z wydania zmodernizowanego RE3. Inaczej ma się sprawa z odsłonami numer 4, 56 – Capcom nie jest zainteresowany odświeżeniem żadnej z tych gier (o Code Veronica źródło nie wspomina).

Raz jeszcze podkreślamy, że powyższe doniesienia to tylko niepotwierdzone pogłoski i lepiej nie wpadać w przesadny entuzjazm. Tym bardziej, że sam Evil VR zwraca uwagę, iż osoba będąca źródłem tych informacji nie zawsze podaje w pełni precyzyjne dane. Niemniej bez względu na prawdziwość tych pogłosek nie ma wątpliwości, że o Resident Evil wiele jeszcze usłyszymy w przyszłości.

Jakub Błażewicz

Jakub Błażewicz

Grami wideo (i nie tylko wideo) zainteresowany od lat, ukończył polonistyczne studia magisterskie na Uniwersytecie Warszawskim pracą poświęconą tej właśnie tematyce. Przygodę z GOL-em rozpoczął w 2015 roku, pisząc w newsroomie growym, a następnie również filmowym i – o zgrozo! – technologicznym (nie zabrakło też udziału w encyklopedii gier). Zaczynał od platformówek i do dziś pozostaje ich wielkim fanem (w tym metroidvanii), ale wykazuje też zainteresowanie karciankami (także papierowymi), bijatykami, soulslike’ami i w zasadzie wszystkim, co dotyczy gier jako takich. Nie pytać o kwestie związane z grafiką – po kilku godzinach autor potrafi zachwycać się pikselowymi postaciami z gier pamiętających czasy Game Boya łupanego (jeśli nie starszymi).

więcej