Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodoweGCNPS2
Okładka Resident Evil Code: Veronica X (GCN)
OkładkaResident Evil Code: Veronica X (GCN)

Resident Evil Code: Veronica X

Kolejna odsłona cyklu przygodowych gier akcji utrzymanych w konwencji survival horroru, który w krótkim czasie wdarł się szturmem na światowe listy przebojów.

Przygodowe | TPP | survival horror | zombie | przygodowe gry akcji

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Resident Evil Code: Veronica X Premiera

21sie2001

PS2

3gru2003

GCN

producent: Capcom wydawca: Capcom wydawca PL: Electronic Arts Polska Strona oficjalna

W stosunku do wersji na Sega Dreamcast, nieznacznie tylko poprawiono grafikę, można odnieść wrażenie, że jest ona bardziej kolorowa i wyostrzona. Dodano też kilka filmowych przerywników, na tym zmiany się kończą. Jednak dla tych, którzy nie posiadają DreamCasta, jest to pozycja obowiązkowa. W Code Veronica poznajemy dalsze losy Claire Redfield znanej z Resident Evil 2. Claire zostaje porwana i uwięziona przez ludzi Umbrelli, po zniszczeniu jednego z laboratoriów korporacji. Zaczynamy w zimnej i ciemnej celi więziennej na wyspie Rockfort, ale od czego jest zapalniczka... i tak zaczyna się kolejna wspaniała część kultowej już gry. Hordy zombiaków i innych powykręcanych potworów tylko na nas czekają.

Kamery w Code Veronica ustawione są zawsze pod dobrym kątem, co jest niezmiernie ważne w „survivalach”. By urozmaicić rozgrywkę, w pewnym momencie gry wcielamy się, w Chrisa – brata Claire – i do ich spotkania akcja toczy się równolegle. W każdym Residencie, niezwykle ważną rolę pełni fabuła, zapewniam, iż w tej części zaskoczeni zostaniemy wielokrotnie. Warto dodać, iż w wielu miejscach spotkamy pośrednie i bezpośrednie nawiązania do poprzednich części gry. Po przejściu Code Veronica dostajemy dostęp do specjalnego trybu Battle Mode – w którym możemy walczyć z zombiakami jak w shooterach FPP.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 6,1 / 10 na podstawie 733 głosów czytelników.

Resident Evil Code: Veronica X cena w dniu premiery: 79 PLN

Klasyfikacja PEGI Resident Evil Code: Veronica X

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
GCN
PS2