Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 marca 2019, 10:55

autor: Adrian Werner

Resident Evil 2 już przebił na Steam wyniki sprzedaży Resident Evil 7

Kilka tygodni wystarczyło, aby Resident Evil 2 pobił wyniki sprzedaży Resident Evil VII: Biohazard na PC, pomimo tego, że druga z tych produkcji dostępna jest na rynku od ponad dwóch lat.

Gracze pecetowi rzucili się na Resident Evil 2 niczym zombie na świeży mózg. - Resident Evil 2 już przebił na Steam wyniki sprzedaży Resident Evil 7 - wiadomość - 2019-03-19
Gracze pecetowi rzucili się na Resident Evil 2 niczym zombie na świeży mózg.
RESIDENT EVIL 2 W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Capcom
  2. Wydawca: Capcom
  3. Gatunek: survival horror
  4. Platformy: PC, XONE, PS4
  5. Data premiery: 25 stycznia 2019 r.

Resident Evil 2 okazał się wielkim sukcesem. Najnowszym tego dowodem są wyniki sprzedaży na PC. W ciągu niecałych dwóch miesięcy od premiery ten remake przegonił już bowiem Resident Evil VII: Biohazard, czyli ostatnią główną odsłonę cyklu.

Według szacunków płatnej wersji serwisu SteamSpy, Resident Evil 2 ma na platformie firmy Valve ponad 1,2 mln posiadaczy, podczas gdy Resident Evil VII: Biohazard może się pochwalić 700 tysiącami. Przewaga nowszej produkcji jest tym bardziej imponująca, że ukazała się ona w styczniu tego roku, podczas gdy siódma część serii na swój wynik pracuje od początku 2017 r.

Resident Evil 2 było drugim najlepszym pecetowym debiutem w historii firmy Capcom, ustępując pod tym względem tylko grze Monster Hunter: World. RE2 nie utrzymało jednak długo tego tytułu, gdyż pozycji tej pozbawiło je Devil May Cry 5. Doskonałe wyniki sprzedaży wszystkich trzech gier sprawiły, że znaczenie PC dla wydawcy mocno wzrosło.

Przypomnijmy, że gra Resident Evil 2 ukazała się 25 stycznia na PC oraz konsolach Xbox One i PlayStation 4. Projekt spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem. Wersja na PS4 posiada średnią ocen na poziomie 90% według serwisu Metacritic. Z tym konsensusem zgodził się nasz redaktor, który wystawił tytułowi notę 9.0/10.

Warto wspomnieć, że w ubiegłym miesiącu pojawiły się plotki, że firma Capcom pracuje już nad remakiem Resident Evil 3 i ten projekt ukaże się przed Resident Evil 8. Jeśli na konsolach Resident Evil 2 również sprzedaje się lepiej niż Resident Evil VII: Biohazard, te spekulacje mogą znaleźć potwierdzenie.

  1. Recenzja gry Resident Evil 2 – więcej niż remake
  2. Resident Evil 2 - poradnik do gry
  3. Strona oficjalna gry