Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość filmy i seriale 18 marca 2019, 10:47

autor: Czarny Wilk

Kapitan Marvel nie przestaje dominować w kinach - Box Office US

Captain Marvel, najnowsza produkcja Marvela, wciąż doskonale radzi sobie w kinach, mając już na swoim koncie więcej pieniędzy niż Liga Sprawiedliwości czy Kapitan Ameryka: Zimowy Żołnierz.

Kapitan Marvel ani myśli mocno zwalniać tempa. Po szóstym najlepszym debiucie w historii kina, dwudziesty pierwszy film wchodzący w skład kinowego uniwersum Marvela drugi weekend z rzędu utrzymuje się na pierwszej pozycji amerykańskiego Box Office, pozostawiając w tyle debiutujące po nim Krainę cudów oraz Five Feet Apart.

Ku rozpaczy krytyków tego gatunku, filmy superbohaterskie wciąż nie chcą się znudzić widzom. - Kapitan Marvel nie przestaje dominować w kinach - Box Office US - wiadomość - 2019-03-18
Ku rozpaczy krytyków tego gatunku, filmy superbohaterskie wciąż nie chcą się znudzić widzom.

Weekendowy przychód Captain Marvel w Stanach wyniósł 69,3 mln dolarów, co stanowi spadek o 55% względem poprzedniego tygodnia, mieszczący się w typowym dla filmów Marvela przedziale. W sumie tytuł wygenerował już w Box Office US 266,2 mln dolarów, natomiast na rynkach międzynarodowych brakuje mu 6 mln do przekroczenia granicy pół miliarda dolarów przychodu. Z łącznym zarobkiem na poziomie 760,2 mln dolarów Kapitan Marvel wyprzedziła już takie superbohaterskie produkcje jak Liga sprawiedliwości, Doctor Strange czy Kapitan Ameryka: Zimowy Żołnierz. Wciąż daleko jej natomiast do niedawnego hitu DC Comics i Warner Bros, Aquamana, który na swoim koncie ma 1,14 mld dolarów. W naszej recenzji fsm wystawił Captain Marvel ocenę 7/10.

Drugie miejsce w zestawieniu amerykańskiego Box Office zajęła animacja Kraina Cudów. Historia optymistycznie nastawionej do świata dziewczynki, która odkrywa w lesie niezwykłe wesołe miasteczko nie zachwyciła krytyków (31% pozytywnych ocen w serwisie Rotten Tomatoes), w trakcie premierowego weekendu zarobiła 16 milionów dolarów.

Podium zamyka dramat romantyczny w reżyserii Justina Baldoniego Five Feet Apart. Produkcja opowiada o dwojgu chorych na mukowiscydozę pacjentach szpitala, którzy zakochują się w sobie, mimo że przez swoją chorobę nie mogą się do siebie zbliżyć. W trakcie swojego pierwszego weekendu film zarobił 13,2 mln dolarów i spotkał się z umiarkowanym odbiorem krytyków - spodobał się 52% recenzentów branych pod uwagę przez serwis Rotten Tomatoes.

Pozycja

Poprzednio

Tytuł filmu

Przychód weekendowy (w dolarach)

Łączny przychód w USA (w dolarach)

Łączny przychód na świecie (w dolarach)

1.

1..

Kapitan Marvel (Captain Marvel)

69,3 mln

266,2 mln

760,2 mln

2.

Nowość

Kraina cudów (Wonder Park)

16 mln

-

20,3 mln

3.

Nowość

Five Feet Apart

13,2 mln

-

-

4.

2.

Jak wytresować smoka 3 (How to Train Your Dragon: The Hidden World)

9,3 mln

135,6 mln

466,5 mln

5.

3.

A Madea Family Funeral

8,1 mln

59,1 mln

59,8 mln

6.

Nowość

No Manches Frida 2

3,9 mln

-

-

7.

Nowość

Captive State

3,2 mln

-

-

8.

4.

LEGO: Przygoda 2 (The LEGO Movie 2: The Second Part)

2,1 mln

101,3 mln

171,4 mln

9.

5.

Alita: Battle Angel

1,9 mln

81,8 mln

394 mln

10.

6.

Green Book

1,3 mln

82,6 mln

274,6 mln

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.