Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 11 marca 2019, 11:12

autor: Heros99

Kapitan Marvel notuje gigantyczny przychód w weekend otwarcia

Kapitan Marvel z wielką pompą dołączyła do ekipy MCU. Najnowsza produkcja Marvela przyciąga do kin rzesze fanów. Wygląda na to, że premiera w Dzień Kobiet okazała się świetną zagrywką ze strony Disneya.

Kapitan Marvel świetnie radzi sobie w kinach - Kapitan Marvel notuje gigantyczny przychód w weekend otwarcia - wiadomość - 2019-03-11
Kapitan Marvel świetnie radzi sobie w kinach

Jak podaje portal Box Office Mojo, film Anny Boden i Ryana Flecka zanotował świetny weekend otwarcia. Obraz wygenerował 455 milionów dolarów, stając się szóstą najbardziej dochodową premierą w historii kina. Pierwsze miejsce w stawce dzierży inna produkcja Marvel Studios, czyli Avengers: Wojna Bez Granic z wynikiem 640 milionów dolarów. W USA ze sprzedaży biletów uzyskano 155 mln dolarów, a w pozostałych krajach świata, w których film zdążył już zadebiutować, kolejne 300 mln dolarów. Ponadto obraz przerósł oczekiwania firmy Disney, gdyż zakładała ona wpływ z pierwszego weekendu na poziomie 350 milionów dolarów.

Jak widać, pierwszy solowy film z kobiecą bohaterką w historii MCU już okazał się hitem. Produkcji nie przeszkodził nawet rzekomy bojkot, który został wywołany kontrowersyjnymi słowami Brie Larson. Odtwórczyni głównej roli żądała dopuszczenia do wywiadów z nią bardziej zróżnicowanej grupy dziennikarzy, wymieniając przy tym kobiety o różnym kolorze skóry. Cała sytuacja nie spodobała się męskiej grupie dziennikarzy. Efektem ich frustracji miała być akcja #AlitaChallenge, która polegała na obejrzeniu Alita: Battle Angel w dniu premiery Kapitan Marvel.

Być może frustracja dziennikarzy nieco zmalała po sprostowaniu wypowiedzi przez aktorkę. Jej intencją była jedynie chęć powiększenia grupy dziennikarzy dopuszczonych do wywiadów, a nie zabieranie miejsc mężczyznom na rzecz kobiet.

Koniec końców film zarabia ogromne pieniądze i dla fanów Kinowego Uniwersum Marvela jest świetnym wstępem do zaplanowanej na 26 kwietnia premiery Avengers: Koniec Gry. Zachęcamy do zapoznania się z naszą recenzją Kapitan Marvel, w której film zdobył ocenę 7/10.

  1. Oficjalna strona Marvela
  2. Recenzja filmu Kapitan Marvel
  3. Wszystko co wiemy o Avengers: Koniec Gry