Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 17 lutego 2018, 21:05

Filmowa seria Transformers zostanie zrestartowana

Studio Parmount Pictures planuje kompletny reboot filmowej serii Transformers. Nastąpi on po premierze spin-offu cyklu pod tytułem Bumblebee: The Movie, który pojawi się na srebrnych ekranach w grudniu tego roku. Pierwszy obraz z nowego cyklu o przygodach wielkich robotów nie zadebiutuje jednak wcześniej niż za trzy lata.

Filmowa seria Transformers, oparta na linii zabawek oraz seriali animowanych o tej samej nazwie, rozpoczęła życie w 2007 roku. Cykl, któremu specyficzny i nielubiany przez wielu charakter nadał reżyser Michael Bay, doczekał się w sumie pięciu wysokobudżetowych części. Najnowsza z nich, pod tytułem Transformers: Ostatni Rycerz, trafiła do kin latem ubiegłego roku, uzyskując wyniki finansowe znacznie gorsze od zakładanych przez hollywoodzkich producentów. Nie powinno to dziwić, bowiem od jakiegoś czasu publiczność wyraźnie dawała do zrozumienia twórcom, że jest zmęczona marką oraz kierunkiem, w jakim zmierza. Wygląda na to, że łabędzim śpiewem cyklu może być więc planowany na grudzień spin-off serii, pod tytułem Bumblebee: The Movie, którego reżyserem jest Travis Knight (Kubo i dwie struny).

Ostatnia część serii poradziła sobie w kinach gorzej, niż oczekiwali tego twórcy

Paramount Pictures nie ma jednak zamiaru zrezygnować z produkcji filmów o wielkich robotach. Jeszcze do niedawna twórcy mówili dużo o planach związanych z sequelami i spin-offami Ostatniego Rycerza, ale w związku z tym, jak film poradził sobie w kinach, zostały one odłożone na półkę. Studio zmieniło strategię i przygotowuje się obecnie do twardego resetu i kompletnego rebootu serii. O takich zamiarach mówił Brian Goldner, prezes Hasbro, podczas swojego wystąpienia na nowojorskich targach Toy Fair. Jak stwierdził:

Zajmujemy się obecnie produkcją wielu filmów aktorskich i animowanych. W umowie określiliśmy już także ich potencjalne daty premiery. Niecierpliwie czekamy na tegoroczny Bumblebee: The Movie, równocześnie pracując z Paramount nad resetem i nowym kierunkiem rozwoju serii Transformers. Wspólnie ze studiem będziemy finansować wszystkie projekty. Pierwszym obrazem, który powstał na tych zasadach, jest Bumblebee.

Dodajmy, że w listopadzie ubiegłego roku Paramount podpisał umowę z koncernem Hasbro na kontynuację dotychczasowej współpracy i adaptację kolejnych popularnych marek zabawkowego giganta. W jej efekcie w harmonogramie wytwórni na najbliższe trzy lata znajdują się filmy G.I.Joe, Micronauts oraz Dungeons & Dragons. W 2021 roku ma ukazać się także jeszcze jedna niezatytułowana wysokobudżetowa produkcja. Najprawdopodobniej będzie ona wspomnianym rebootem Transformers, który równocześnie może stać się nawet crossoverem robotów z G.I.Joe i Micronauts (o takiej możliwości plotki krążą już od dawna). Plany mogą oczywiście ulec jeszcze zmianie, jeżeli Bumblebee: The Movie okaże się niespodziewanym hitem.

Za sprawą umowy z Hasbro w kinach pojawią się filmy, takie jak G.I.Joe, Micronauts oraz Dungeons & Dragons