Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 lutego 2018, 09:19

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Project X to Mavericks Proving Grounds. Zobacz pierwszy zwiastun

Project X, strzelanka MMO dla 1000 graczy z trybem battle royale dla 400 osób, doczekała się pierwszego zwiastuna oraz ujawnienia prawdziwej nazwy. Produkcja od dziś funkcjonuje jako Mavericks: Proving Grounds.

Project X to Mavericks Proving Grounds. Zobacz pierwszy zwiastun - ilustracja #1

Podczas imprezy PC Gamer Weekender zaprezentowano pierwszy zwiastun PC-towej (o wersji konsolowej nic nie wiadomo) gry Mavericks: Proving Grounds, znanej wcześniej pod roboczą nazwą Project X. Niestety opublikowany materiał nie dość, że jest krótki, to nie przedstawia niczego konkretnego. Deweloperzy ograniczyli się tylko do kilku ujęć zalesionej lokacji. W tle słychać strzały, przez chwilę można zobaczyć biegnącą w oddali postać i to właściwie tyle.

Mavericks: Proving Grounds w skrócie:
  • strzelanka MMO od studia Automaton Games;
  • finalna wersja, zaplanowana na 2019 rok, oferować ma zmagania 1000 graczy naraz;
  • w tym roku pojawi się tryb battle royale, w którym o przetrwanie na dużej wyspie walczyć ma 400 osób.

O samej grze wiemy jednak całkiem sporo już od momentu jej zapowiedzi we wrześniu 2017 roku. Ma to być strzelanina MMO, która swoim rozmachem przyćmi inne tego typu projekty, gdyż w zabawie uczestniczyć będzie aż 1000 graczy naraz.

Najpierw pojawi się jednak tryb battle royale, pozwalający walczyć o przetrwanie 400 graczom. Obecne na rynku projekty tego typu zazwyczaj umożliwiają zabawę 100 osób, więc szykują się potyczki na o wiele większą skalę. Śmiałkowie zostaną zesłani na wyspę o rozmiarach dwunastu kilometrów kwadratowych, przy czym nie będzie to lokacja zapełniona wyłącznie budynkami. Twórcy mówią o żyjącym świecie. Wpływ na zmagania mają mieć chociażby pożary czy „dynamiczna woda”. Rozgrywka sama w sobie nie ma odbiegać od założeń gatunku (szukanie broni, zmniejszający się obszar zabawy itd.), ale rzekomo naprawi to, co źle działa w obecnych battle royalach.

Studio Automaton Games pracuje też nad społecznościowym hubem The Capital. Będzie to miasteczko, w którym gracze pohandlują ze sobą, założą nowe klany, sprawdzą rankingi czy osiągnięcia.

Tryb battle royale gry Mavericks: Proving Grounds ukaże się jako pierwszy i nastąpi to najpewniej w tym roku. Gra będzie stale rozwijana i jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, w 2019 roku doczekamy się finalnej wersji MMO z innymi formami rozgrywki i wsparciem dla 1000 graczy.