Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 12 maja 2017, 12:44

autor: Adrian Werner

Pirates of the Caribbean: Tides of War wypłynęło na wody iOS i Androida

Do dystrybucji w serwisach App Store i Google Play trafiła gra Pirates of the Caribbean: Tides of War, czyli mobilna strategia osadzona w uniwersum kinowej serii Piraci z Karaibów.

Gra korzysta z modelu darmowego z mikropłatnościami. - Pirates of the Caribbean: Tides of War wypłynęło na wody iOS i Androida - wiadomość - 2017-05-12
Gra korzysta z modelu darmowego z mikropłatnościami.
PIRATES OF THE CARIBBEAN: TIDES OF WAR W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Joy City
  2. Gatunek: strategia
  3. Platformy: iOS, AND
  4. Model biznesowy: free-to-play

Za dwa tygodnie do kin wejdzie film Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara. Produkcjom takiego kalibru często towarzyszą gry mobilne i tak jest również w tym przypadku. Na systemach iOS i Android właśnie zadebiutowała bowiem strategia Pirates of the Caribbean: Tides of War. Projekt korzysta z modelu darmowego z mikropłatnościami.

W Pirates of the Caribbean: Tides of War wcielamy się w pirata dowodzącego niewielką przystanią, stanowiącą schronienie dla korsarzy. Dostępna jest swobodna rozgrywka, w ramach której rywalizujemy ze sztuczną inteligencją oraz innymi graczami. Możemy także bawić się w tryb fabularny, pozwalający rozgrywać przygody z filmowej serii i spotykać znane ze srebrnego ekranu postacie, takie jak Jack Sparrow, Will Turner czy Barbossa.

Pod względem rozgrywki Pirates of the Caribbean: Tides of War koncentruje się głównie na aspekcie wojennym. Gracz musi budować floty statków i werbować ich załogi. Żaglowce wykorzystujemy do walki z innymi piratami oraz potworami morskimi, a zwycięstwa nagradzane są łupem zawierającym cenne skarby.

Do tego dochodzą elementy ekonomiczne. Gracz musi zarządzać przystanią, stawiać nowe struktury i ulepszać już istniejące, jak również odpowiednio bilansować inwestycje z przychodami. Zabawę urozmaicają regularnie pojawiające się misje specjalne, których wykonanie zapewnia nam dostęp do przydatnych nagród.

Gra kładzie duży nacisk na aspekt sieciowy i pozwala graczom na tworzenie sojuszy, pełniących rolę analogiczną do gildii.

  1. Pirates of the Caribbean: Tides of War w App Store
  2. Pirates of the Caribbean: Tides of War w Google Play
  3. Pirates of the Caribbean: Tides of War – oficjalna strona gry