Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneANDiOS
Okładka Pirates of the Caribbean: Tides of War (AND)
OkładkaPirates of the Caribbean: Tides of War (AND)

Pirates of the Caribbean: Tides of War

Przygotowana z myślą o urządzeniach mobilnych gra strategiczna studia Joy City, wykorzystująca licencję popularnej filmowej serii Piraci z Karaibów.

Strategiczne | piraci | filmy | statki

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Pirates of the Caribbean: Tides of War Premiera

11maj2017

iOS AND

producent: Joy City wydawca: Joy City Strona oficjalna

Gry podobne do Pirates of the Caribbean: Tides of War

Forge of Empires

Game Of War: Fire Age

Mobile Strike

Pirates of the Caribbean: Tides of War to wydana na system AND i iOS mobilna strategia. Gra wykorzystuje model darmowy z mikropłatnościami, a opracowała ją firma Joy City.

Fabuła

Zgodnie z tytułem, produkcja wykorzystuje licencję kinowej serii znanej w Polsce jako Piraci z Karaibów. W grze wcielamy się w herszta dowodzącego niewielką przystanią, stanowiącą schronienie dla korsarzy. Fabuła nie bazuje na jednym konkretnym filmie – czerpie inspiracje z całego cyklu, pozwalając nam spotkać wiele znanych postaci oraz odwiedzić lokacje widziane na wielkim ekranie.

Mechanika

Wydane na platformę AND i iOS Pirates of the Caribbean: Tides of War to strategia rozgrywana w czasie rzeczywistym, która koncentruje się głównie na aspekcie wojennym. Gracz musi budować floty statków i werbować ich załogi. Żaglowce wykorzystujemy potem do walki z innymi piratami oraz potworami morskimi, a zwycięstwa nagradzane są łupem zawierającym skarby. System bitewny jest stosunkowo prosty: największe znaczenie ma dobór oraz liczebność jednostek, a nie taktyczne dowodzenie nimi podczas starć.

Dostępna jest swobodna rozgrywka, w ramach której rywalizujemy ze sztuczną inteligencją oraz innymi graczami. Możemy także bawić się w trybie fabularnym, pozwalającym rozgrywać przygody z filmowej serii i spotykać znane ze srebrnego ekranu postacie, takie jak Jack Sparrow, Will Turner czy Hector Barbossa.

Rozgrywka nie ogranicza się tylko do wojen. Istotną rolę odgrywa również aspekt ekonomiczny. Wymaga on zarządzania przystanią, stawiania nowych struktur i ulepszania już istniejących, jak również odpowiedniego zbilansowania budżetu, aby wydatki nie przekroczyły przychodów. Zabawę urozmaicają regularnie pojawiające się misje specjalne, których wykonanie zapewnia nam dostęp do przydatnych nagród.

Gra kładzie duży nacisk na aspekt sieciowy i pozwala graczom na tworzenie sojuszy, pełniących rolę analogiczną do gildii.

Kwestie techniczne

Pirates of the Caribbean: Tides of War oferuje atrakcyjną oprawę graficzną, która wykonana została w pełnym trójwymiarze, cechującym się wysokim poziomem detali.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Wymagania wiekowe Pirates of the Caribbean: Tides of War: 12+

Pirates of the Caribbean: Tides of War Wymagania sprzętowe

Apple iOS

Apple iOS

  • Dodatkowe informacje:
  • Wymagane połączenie z Internetem.
Android

Android

  • Dodatkowe informacje:
  • Wymagane połączenie z Internetem.
iOS
AND