Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 maja 2017, 13:04

autor: Draug

Wieści ze świata (Gwint, Steam, sterowniki GeForce) 12/5/2017

Dziś piszemy o zamykaniu rejestracji do zamkniętej bety Gwinta: Wiedźmińskiej gry karcianej (co zwiastuje rychłe nadejście otwartej bety), przewidywanym terminie letniej wyprzedaży na Steamie i o sterownikach 382.19 do kart grafiki GeForce (hotfix rozwiązujący problem z grą Prey). Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Zamyka się rejestracja do Gwinta – otwarta beta coraz bliżej

Studio CD Projekt RED ogłosiło, że napływ nowych graczy do zamkniętej bety Gwinta: Wiedźmińskiej gry karcianej zostanie wstrzymany w rozpoczynający się właśnie weekend. Dokładnego terminu zamknięcia rejestracji nie podano, niemniej jednak jeśli dostaliście klucz i chcieliście kiedyś wypróbować polską karciankę, ale dotąd tego nie zrobiliście, to dla Was ostatni dzwonek. Tak naprawdę jest to dobra wiadomość – oznacza ona bowiem, że deweloper jest już na ostatniej prostej przed rozpoczęciem otwartych beta-testów Gwinta, a te mają przynieść ze sobą m.in. wyczekiwaną pierwszą solową kampanię fabularną.

Przy okazji warto jeszcze wspomnieć, że jutro o godzinie 15:00 odbędzie się finał turnieju Gwent Challenger, który anonsowano prawie dwa miesiące temu. Pojedynki czworga najlepszych graczy wyłonionych w kwalifikacjach z e-sportowymi zawodowcami będzie można oglądać na żywo w serwisach Facebook i YouTube.

Wieści ze świata (Gwint, Steam, sterowniki GeForce) 12/5/2017 - ilustracja #1

Letnia wyprzedaż na Steamie ruszy za niewiele ponad miesiąc?

Jak donosi serwis PC Aficionado, tegoroczna letnia wyprzedaż (Summer Sale) na Steamie ma się rozpocząć 22 czerwca i potrwać do 5 lipca. Źródłem tych rewelacji jest ponoć e-mail rozesłany twórcom gier przez firmę Valve Software (interesujący nas fragment rzekomej wiadomości widnieje poniżej). Przeciek wydaje się wiarygodny, zważywszy że rok temu analogiczna promocja ruszyła 23 czerwca i dobiegła końca 4 lipca. Tylko… czy steamowe wyprzedaże budzą w nas jeszcze tyle emocji co przed laty?

Wieści ze świata (Gwint, Steam, sterowniki GeForce) 12/5/2017 - ilustracja #2

Sterowniki GeForce 382.19 – naprawiają problem z grą Prey (hotfix)

Firma Nvidia wypuściła kolejne sterowniki do kart grafiki GeForce dedykowane grze Prey – a dokładniej dedykowane użytkownikom, którzy w dziele studia Arkane mają poważny problem z zacinaniem się animacji (nie chodzi po prostu o małą liczbę klatek na sekundę). Wersja 382.19, określona jako hotfix, ma naprawić ten błąd. Jest ona dostępna do pobrania tutaj. Jeśli natomiast nie napotykacie tego rodzaju trudności, grając w Preya, równie dobrze możecie zostać przy ubiegłotygodniowych sterownikach 382.05.

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii…

 1. Dynasty Warriors 9
 2. State of Mind
 3. Quake Champions
 4. Total War: Warhammer II

Galeria filmów

…jak również najnowsze filmy z gier:

 1. The Sims Mobile – zwiastun na premierę
 2. The Elder Scrolls Online: Morrowind – Zabójcy i Wielkie Rody
 3. Call of Duty: Black Ops III – DLC Zombies Chronicles: zwiastun rozgrywki
 4. MaSzyna: Symulator Pojazdów Szynowych – zwiastun #1
 5. Deadhold – zwiastun #1
 6. Code Vein – zwiastun #1
 7. CodeRed: Agent Sarah's Story – zwiastun #1
 8. Battlezone – zwiastun na premierę
 9. BattleTech – zwiastun #1
 10. Total War: Warhammer II – Jaszczuroludzie