Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 12 maja 2017, 14:14

autor: Jiker

Promocje mobilne na weekend 13-14 maja (The Quest, Ghosts of Memories, Table Tennis Touch)

Oto kolejne wydanie cyklu poświęconego najciekawszym promocjom na gry mobilne. W przeglądzie zamieściliśmy informacje o przecenach takich tytułów jak The Quest z dodatkiem Isles of Ice & Fire, Ghosts of Memories, Table Tennis Touch, Dungeon Rushers czy Fiz: Brewery Management Game.

Witajcie w kolejnym wydaniu przeglądu promocji cenowych na gry mobilne dedykowane smartfonom i tabletom. W niniejszym cyklu zwracamy Waszą uwagę na najciekawsze przeceny obowiązujące na mobilnych platformach dystrybucji cyfrowej. Naszym celem nie jest wypisanie wszystkich gier, które akurat znajdują się w promocji – dokonujemy ich przeglądu, więc możecie być pewni, że to nie tylko tanie, ale i warte uwagi produkcje.

W tym tygodniu na pierwszy plan wysuwa się przecena RPG-a The Quest wraz z dodatkiem Isles of Ice & Fire. - Promocje mobilne na weekend 13-14 maja (The Quest, Ghosts of Memories, Table Tennis Touch) - wiadomość - 2017-05-12
W tym tygodniu na pierwszy plan wysuwa się przecena RPG-a The Quest wraz z dodatkiem Isles of Ice & Fire.

Jako że w wielu przypadkach czas trwania obniżki nie jest znany – bywa, że pozostaje ona aktualna przez kilkanaście dni, a innym razem znika po kilkudziesięciu godzinach – przez kilka kolejnych dni będziemy śledzić sytuację i nanosić ewentualne zmiany. Zapraszamy do zapoznania się z najświeższą porcją promocji!

UWAGA: Ceny mogą ulec zmianie – zależą od ustaleń sklepów. Przed zakupami sprawdź wszystkie szczegóły, aby uniknąć pomyłek (cenę, przeliczenie na złotówki i wersję językową gry).

The Quest (z dodatkiem Isles of Ice & Fire)

Najnowszy przegląd promocji rozpoczynamy od The Quest – klasycznego RPG-a od studia Redshift Games, który doczekał się 40-procentowej przeceny. Produkcja ma długą i ciekawą historię, gdyż po raz pierwszy zadebiutowała w 2006 roku na urządzeniach przenośnych z systemem Palm OS. W 2009 roku doczekała się konwersji na iOS, a siedem lat później pojawiła się w końcu na Androidzie. Fabuła przenosi nas do krainy fantasy znanej jako Monares. Akcję obserwujemy z oczu bohatera, a eksploracja odbywa się w sposób skokowy (90-stopniowy obrót postaci). Podczas zabawy zwiedzamy świat, wypełniamy zadania oraz toczymy turowe bitwy. Kampania jest niezwykle obszerna, bogata w wydarzenia i zawartość. W sumie tytuł zapewnia co najmniej kilkadziesiąt godzin zabawy na wysokim, RPG-owym poziomie. Kolejną porcję rozgrywki zapewnia samodzielne rozszerzenie Isles of Ice & Fire, umożliwiające kontynuowanie zabawy tym samym bohaterem. Oferuje ono nowe rejony do eksploracji, w tym lochy i miasta, kolejnych przeciwników oraz typ broni: kusze.

 1. The Quest – Android: 17,99 zł
 2. The Quest: Isles of Ice & Fire – Android: 9,49 zł

Ghosts of Memories

Przez kilka najbliższych dni użytkownicy Androida mogą zaopatrzyć się za darmo w Ghosts of Memories (w App Store tytuł kosztuje ok. 5 zł) – oniryczną grę logiczną z elementami przygodowymi od polskiego studia Paplus International. Podobnie jak w Monument Valley, które było niewątpliwą inspiracją dla twórców, akcję obserwujemy tu z rzutu izometrycznego. Ta forma prezentacji sprzyja projektowaniu ciekawych (aczkolwiek nieco zbyt prostych) zagadek środowiskowych, wykorzystujących rozmaite mechanizmy i zjawiska, takie jak złudzenia optyczne. I choć Ghosts of Memories ma do zaoferowania znacznie więcej, skojarzenia z ubiegłorocznym hitem studia ustwo nasuwają się same.

 1. Android: za darmo
 2. iOS: ok. 5 zł

Table Tennis Touch

Za kilka złotych kupicie obecnie Table Tennis Touch. Tytuł studia Yakuto pozostaje najlepszą grą mobilną podejmującą temat tenisa stołowego, zachwycając przede wszystkim na polu rozgrywki. Interfejs dotykowy zapewnia pełną kontrolę nad paletką, a zachowaniem piłki rządzi zaawansowany silnik fizyczny. Twórcy zadbali też o dopracowany moduł sztucznej inteligencji, a wisienką na torcie jest świetny tryb multiplayer. Poprzednia, noworoczna wyprzedaż, kiedy to tytuł można było kupić za 50 groszy, skutecznie zwiększyła liczbę graczy, dzięki czemu ostatnio nie było problemów ze znalezieniem przeciwnika.

 1. Android: ok. 4 zł
 2. iOS: ok. 5 zł

Fiz: Brewery Management Game

Fiz: The Brewery Management Game to strategia ekonomiczna, w której zarządzamy własnym browarem. Debiutanckie dzieło niezależnego studia Bit by Bit doczekało się 66-procentowej obniżki, ale nawet bez promocji jest warte zakupu – mamy tu do czynienia ze świetną i obszerną produkcją, w której tematyka browarnicza potraktowana została z dużym poczuciem humoru. Twórcy uwzględnili w swojej grze sporo interesującej zawartości, na czele z ponad 60 gatunkami piwa czekającymi na odkrycie. W sumie Fiz: The Brewery Management Game zapewnia ponad dwadzieścia godzin zabawy na wysokim, mobilnym poziomie.

 1. Android: ok. 5 zł
 2. iOS: ok. 5 zł

Dungeon Rushers

Osoby, które przed dwoma tygodniami zakupiły grę Dungeon Rushers za 13 złotych, zapewne będą sobie teraz pluć w brodę – dungeon crawler studia Mi-Clos został objęty specjalną promocją i kosztuje obecnie zaledwie 50 groszy. W grze rzucamy wyzwanie zaszytemu w najgłębszym lochu władcy mroku. Do dyspozycji otrzymujemy drużynę złożoną z szamana, łuczniczki, wojowniczego krasnoluda oraz barda, u boku których eksplorujemy podziemia i walczymy z przeciwnikami. Bitwy rozgrywane są w systemie turowym, a kluczem do sukcesu jest odpowiednie rozstawienie walczących i rozważne korzystanie z ich zdolności. Odwiedzane miejsca pełne są lootu, a pożądany ekwipunek zdobywamy również za pośrednictwem system craftingu oraz handlu. Oprócz fabularnej kampanii dla pojedynczego gracza, Dungeon Rushers oferuje arenowy tryb multiplayer.

 1. Android: 50 groszy

Agent A: A Puzzle in Disguise

Jedną z regularnie przecenianych gier mobilnych jest logiczne Agent A: A Puzzle In Disguise. W grze wcielamy się w tytułowego Agenta A, przed którym postawione zostaje zadanie wyśledzenia i przechwycenia Ruby La Rouge, pracującej jako szpieg wrogiego wywiadu. Dokonujemy tego poprzez rozwiązywanie zagadek, zarówno logicznych, jak i środowiskowych, sprowadzających się do penetrowania pieczołowicie przygotowanych lokacji, wypełnionych interaktywnymi elementami otoczenia. Wielką zaletą gry jest nietypowa warstwa audiowizualna.

 1. Android: ok. 3 zł
 2. iOS: ok. 4 zł

Inne wyprzedaże gier w Google Play i App Store – m.in. The Enchanted Books i Darkest Dreams

W ostatnich dniach kilka mniej znanych pozycji znajdujących się w ofercie platformy Google Play doczekało się solidnych przecen lub wręcz zostało udostępnionych za darmo. Zalicza się do nich m.in. logiczna platformówka Darkest Dreams oraz doceniana klasyczna przygodówka The Enchanted Books. Aktualnie wśród ciekawszych propozycji tego typu znajdziecie:

 1. Cube.IO Pro – Android: za darmo
 2. Darkest Dreams – Android: za darmo
 3. The Revenge of Johnny Bonasera – Android: 6,49 zł / iOS: ok. 10 zł
 4. The Enchanted Books – Android: za darmo / iOS: za darmo

Ciekawe wyprzedaże w Microsoft Store – m.in. Sekrety Zbrodni: Szkarłatna Lilia oraz Świat Baśni

Prezentujemy wybór promocji na smartfonach z systemem Windows Phone/10 Mobile. W tym tygodniu Waszej uwadze polecamy dwie przygodówki typu HOPA od studia Artifex Mundi: Sekrety Zbrodni: Szkarłatna Lilia oraz Świat Baśni. Oferta prezentuje się następująco:

 1. Sekrety Zbrodni: Szkarłatna Lilia – 13 zł
 2. Świat Baśni – 13 zł

Direct billing

Jak kupować gry mobilne? Wcale nie musicie posiadać karty kredytowej. Wystarczy być abonentem jednej z czterech największych sieci komórkowych (Orange, Play, T-Mobile, Plus) i uruchomić usługę direct billing, by dokonywać zakupów w Google Play (w przypadku T-Mobile także w Microsoft Store). Więcej informacji na temat direct billing znajdziecie w niżej podpiętym artykule:

 1. Jak działa direct billing, czyli bezpieczne płatności mobilne