Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 maja 2017, 21:06

Alana Wake'a czeka weekendowa przecena. Później gra zniknie ze sprzedaży

Studio Remedy Entertainment zapowiedziało, że w poniedziałek 15 maja gra Alan Wake zniknie ze sprzedaży (zarówno w fizycznej, jak i cyfrowej wersji) ze względu na wygaśnięcie praw do muzyki licencjonowanej.

Planowaliście zakup gry Alan Wake? W takim razie musicie się pośpieszyć. Produkcja studia Remedy Entertainment w najbliższy poniedziałek zniknie ze sklepowych półek, platform cyfrowej dystrybucji na PC, takich jak Steam czy GOG, oraz Xbox Store. Dla osób, które już posiadają tytuł w swojej kolekcji, nie ma oczywiście powodów do obaw – pozostanie on dostępny.

Nie wiadomo, kiedy – o ile w ogóle – Alan Wake wróci do sprzedaży. - Alana Wake'a czeka weekendowa przecena. Później gra zniknie ze sprzedaży - wiadomość - 2017-05-12
Nie wiadomo, kiedy – o ile w ogóle – Alan Wake wróci do sprzedaży.

Za całą sytuację odpowiedzialne są wygasające prawa do wykorzystania licencjonowanej muzyki. „Mamy w planach ich odnowienie, ale jeszcze nie wiemy, kiedy może to nastąpić” - zapowiedział przedstawiciel Remedy Entertainment na forum studia. Ale będą i dobre strony tego zamieszania: jutro od godziny 19:00 na Steamie rozpocznie się promocja, dzięki której Alana Wake’a wraz z DLC oraz samodzielny dodatek, zatytułowany American Nightmare, będzie można kupić za 10% obecnej kwoty. Przecena potrwa do poniedziałku. Nie wiadomo, czy podobnej obniżki można się spodziewać na Xbox Store, jako że Remedy Entertainment nie ma możliwości kontrolowania tamtejszych cen. Ze sklepów wycofany zostanie jedynie Alan Wake – wspomniany dodatek, American Nightmare, pozostanie w sprzedaży.

Choć samodzielny dodatek, Alan’s Wake American Nightmare, pozostanie w sprzedaży, także zostanie objęty przeceną. - Alana Wake'a czeka weekendowa przecena. Później gra zniknie ze sprzedaży - wiadomość - 2017-05-12
Choć samodzielny dodatek, Alan’s Wake American Nightmare, pozostanie w sprzedaży, także zostanie objęty przeceną.

Produkcję Remedy Entertainment zdecydowanie warto dodać do swojej kolekcji, szczególnie za niższą cenę. Alan Wake zebrał dobre oceny w prasie (średnia not to 83/100) i choć oprawa już nie powala na kolana, nadal może zachwycić klimatem, czerpiącym garściami z serialu Miasteczko Twin Peaks oraz powieści Stephena Kinga. W naszej recenzji wystawiliśmy grze ocenę 8/10 w wersji na Xboksa 360 oraz 9/10 w wersji na PC. Tytułem mogą się też zainteresować posiadacze konsoli Xbox One, jest on bowiem wstecznie kompatybilny.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Alan Wake
  2. Recenzja gry Alan Wake na Xboksa 360
  3. Recenzja gry Alan Wake na PC – lepiej późno, niż wcale