Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 maja 2017, 09:17

autor: Góral

Drugi sezon Hitmana w 2018 roku. Io-Interactive zachowa prawa do marki

Według informacji opublikowanych w serwisie GameStar, studio Io-Interactive zachowa prawa do marki Hitman w razie ewentualnej sprzedaży. Dodatkowo firma pracuje juz nad drugim sezonem produkcji, który ma się ukazać w przyszłym roku.

Drugi sezon Hitmana w 2018 roku. Io-Interactive zachowa prawa do marki - ilustracja #1

Dwa dni temu informowaliśmy, że firma Square Enix nosi się z zamiarem sprzedaży studia Io-Interactive, znanego przede wszystkim z serii Hitman. Koncern prowadzi już rozmowy z potencjalnymi inwestorami, ale szczegóły nie są znane. Wydaje się jednak, że niemiecki serwis GameStar (dzięki, PC Gamer) ma nowe konkrety w tej sprawie. W opublikowanym artykule stwierdzono, że Io-Interactive w razie ewentualnej sprzedaży zatrzyma prawa do marki Hitman. Dodatkowo zapowiedziany w listopadzie 2016 roku drugi sezon gry znajduje się w produkcji, a nawet połowa prac została już wykonana. Ponoć tytuł ma zostać dokończony i wydany w 2018 roku.

Oczywiście obecnie to tylko plotki, ale GameStar to duży i poważny serwis mający wiele lat na karku. Dodatkowo dziennikarz zaręcza, że informacje pochodzą z pewnego źródła, więc możliwe, że to prawda. Niemniej i tak warto podejść do tych doniesień z pewną dozą nieufności.

Przypominamy jeszcze, że ostatnią stworzoną przez Io-Interactive produkcją jest Hitman z 2016 roku. W odróżnieniu od wcześniejszych odsłon cyklu, w tym przypadku zdecydowano się na podzielenie gry na kilka odcinków z dużymi lokacjami. Dopiero pod koniec stycznia bieżącego roku ukazało się pudełkowe wydanie zawierające wszystkie epizody. O ile model biznesowy nie każdemu się spodobał, tak jeżeli chodzi o sam tytuł, ostanie przygody Agenta 47 okazały się nadzwyczaj udane i zebrały sporo pochwał od recenzentów i graczy. Szkoda by było, gdyby akurat teraz zaprzestano rozwoju serii.