Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 maja 2017, 10:35

autor: Adrian Werner

Square Enix chce sprzedać autorów serii Hitman

Firma Square Enix poinformowała, że zamierza sprzedać studio Io-Interactive, czyli zespół odpowiedzialny za cykle Hitman oraz Kane & Lynch.

Trudno powiedzieć, jaka przyszłość czeka serię Hitman. - Square Enix chce sprzedać autorów serii Hitman - wiadomość - 2017-05-15
Trudno powiedzieć, jaka przyszłość czeka serię Hitman.

Firma Square Enix opublikowała niedawno raport finansowy. Dodano do niego załącznik, w którym znalazła się ciekawa informacja dotycząca przyszłości jednego z deweloperów będących własnością tego wydawcy. Podjęta została decyzja o zaprzestaniu inwestycji w studio Io-Interactive i rozpoczęto poszukiwania chętnych do jego zakupu.

Obecnie trwają negocjacje z kilkoma potencjalnymi nabywcami, ale Square Enix nie jest w stanie obiecać, że zakończą się one sukcesem. Jeśli nie uda się sprzedać zespołu, to najpewniej zostanie on rozwiązany.

Te informacje są sporym zaskoczeniem, gdyż do tej pory wydawało się, że studio ma pełne wsparcie swojego wydawcy. W listopadzie zeszłego roku ogłoszono, że powstanie drugi sezon Hitmana, a kilka miesięcy temu dotarły do nas wieści, że zespół szuka pracowników do projektu będącego nową marką. Co więcej, niedawno cała ekipa przeniosła się do większego i nowocześniejszego biura.

Wszystko wskazuje na to, że wyniki sprzedaży najnowszej odsłony cyklu Hitman nie spełniły oczekiwań firmy Square Enix, co jest o tyle rozczarowujące, że tytuł okazał się powrotem serii do formy. Możliwe, że popularności gry zaszkodziło postawienie na model epizodyczny.

Powstaje pytanie, co dalej. Na razie zapewne nie mamy co spodziewać się drugiego sezonu. Otwartą kwestią pozostaje także, czy Square Enix ma zamiar sprzedać studio w komplecie z marką Hitman.

Warto zauważyć, że to nie jedyna produkcja tego wydawcy, która ostatnio poradziła sobie gorzej, niż zakładano. Taki sam los spotkał grę Deus Ex: Rozłam Ludzkości. Krążą słuchy, że w wyniku tego zawieszono prace nad kolejną odsłoną serii. Pozostaje mieć nadzieję, że Agent 47 nie zostanie wysłany na emeryturę.

  1. Oficjalna strona Io-Interactive

Ostatnia aktualizacja: 2017-05-11

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach