Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 maja 2017, 11:06

autor: Movis

Prey – patch do wersji PC jeszcze w tym tygodniu

Podczas rozgrywki w strzelankę Prey niektórzy użytkownicy napotkali uniemożliwiające postęp problemy techniczne z plikami zapisu. Wydawca jest świadomy wagi problemu i jeszcze w tym tygodniu ma udostępnić aktualizację edycji PC w systemie Steam Beta.

Gra nie jest może w tak opłakanym stanie jak prezentowana w niej stacja kosmiczna. Ale obu przydałyby się pewne naprawy. - Prey – patch do wersji PC jeszcze w tym tygodniu - wiadomość - 2017-05-11
Gra nie jest może w tak opłakanym stanie jak prezentowana w niej stacja kosmiczna. Ale obu przydałyby się pewne naprawy.

Prey, czyli pierwszoosobowa strzelanka w klimacie Bio/System Shocka zadebiutowała na rynku tydzień temu i zadowoliła swoją jakością zarówno graczy, jak i krytyków. Profesjonaliści chwalili między innymi klimatyczną warstwę fabularną, otwarte, urozmaicone lokacje oraz dużą swobodę w rozwoju postaci i rozgrywce. Wśród pozytywnych recenzji znalazła się jednak jedna rysa. Serwis IGN ocenił wersję na PC jedynie na 4/10. Powód? Testowana kopia produkcji po 34 godzinach rozgrywki wyrzuciła recenzenta z gry i uniemożliwiła mu dalszy postęp, uszkadzając jego pliki zapisu. Nie złożył on jednak broni i poprosił producenta o zapisy w podobnym miejscu fabuły, które po paru następnych próbach także zostały uszkodzone i powodowały niezapowiedziane wizyty na pulpicie. Recenzent tym razem się poddał.

Problem ze straconymi zapisami nie dotyczy jednak tylko przedstawiciela IGN. Deweloper postanowił zmierzyć się z tą kwestią jak najszybciej i na oficjalnym forum ogłosił, że jeszcze w tym tygodniu gotowa będzie łatka w systemie Steam Beta, która powinna zlikwidować problemy ze stabilnością i zapobiec „zjadaniu” save’ów przez grę. Aktualizacja ma też zawierać parę innych poprawek, ale ich kompletny spis zostanie opublikowany dopiero z premierą patcha. Po krótkich testach na PC, fixa doczekają się także konsole.

Osoby z poczuciem humoru przekornie żartują, że gra sygnowana logiem Bethesda nie może się obyć bez okropnych bugów przy premierze, nawet jeśli firma jedynie publikuje produkcję.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Prey

Prey