Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 lutego 2017, 10:35

autor: Adrian Werner

Twórcy Hitmana pracują nad nową marką

Dowiedzieliśmy się, że znane z serii Hitman studio Io-Interactive pracuje nad nową marką. O grze wiadomo na razie tylko tyle, że powstanie na bazie Unreal Engine.

Duńskie studio IO-Interactive odzyskało w zeszłym roku renomę za sprawą ciepło przyjętego Hitmana, który stanowił udany powrót do korzeni serii. Fanów zespołu zainteresować powinna informacja, że obecnie pracuje on nad nową marką.

W listopadzie zeszłego roku studio zmieniło logo i przeprowadziło się do nowej, większej siedziby. - Twórcy Hitmana pracują nad nową marką - wiadomość - 2017-02-09
W listopadzie zeszłego roku studio zmieniło logo i przeprowadziło się do nowej, większej siedziby.

Źródłem tych doniesień są ogłoszenia o pracę. Wynika z nich, że w studiu IO-Interactive działa zespół, którego celem jest testowanie nowych mechanik dla cyklu Hitman oraz niezapowiedzianego jeszcze projektu będącego nową marką, powstającą na bazie Unreal Engine.

Oczywiście, w ogłoszeniu zabrakło jakichkolwiek konkretów odnośnie nieujawnionej jeszcze gry. Warto jednak zwrócić uwagę na zmianę technologii. Do tej pory studio IO-Interactive korzystało wyłącznie z własnego silnika, nazwanego Glacier, który był sukcesywnie rozwijany od czasu debiutanckiej produkcji zespołu, czyli Hitman: Codename 47 z 2000 roku.

Nie należy się spodziewać, że szybko poznamy więcej konkretów na temat nowej marki studia. Fakt, że jest ona na razie w fazie projektowej oznacza, że długo poczekamy na oficjalną zapowiedź gry, a jeszcze dłużej na jej premierę.

Warto dodać, że nowa marka nie jest jedynym projektem, nad jakim pracuje IO-Interactive. W listopadzie zeszłego roku ogłoszono, że powstanie drugi sezon Hitmana. Zapewne dopiero po jego ukończeniu studio IO-Interactive skoncentruje się na kolejnej grze.

Twórcy Hitmana pracują nad nową marką - ilustracja #3

IO-Interactive zostało założone w 1998 roku w Kopenhadze. Studio zadebiutowało dwa lata później skradanką Hitman: Codename 47, zapoczątkowując serię, która do tej pory pozostaje najpopularniejszą marką zespołu. Deweloper na koncie ma również gry akcji Freedom Fighters i Mini Ninjas oraz dwuczęściowy cykl Kane & Lynch.

W 2004 roku IO-Interactive zostało wykupione przez firmę Eidos, która sama została przejęta pięć lat później przez Square Enix.

  1. Oficjalna strona studia IO-Interactive
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.