Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 marca 2017, 14:30

autor: Draug

Wieści ze świata (Shadow Warrior 2, Nintendo Switch, Gwint, Telltale Games, LawBreakers) 17/3/2017

Dziś piszemy o darmowym DLC (aktualizacji) Bounty Hunt Part 1 do gry Shadow Warrior 2, podwojeniu produkcji konsoli Nintendo Switch na kolejny rok, e-sportowym turnieju Gwent Challenger w Gwinta: Wiedźmińską grę karcianą, zmianie na stanowisku prezesa studia Telltale Games oraz o starcie zamkniętych beta testów LawBreakers. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Shadow Warrior 2 z dodatkiem/aktualizacją Bounty Hunt Part 1

Rodzime studio Flying Wild Hog wzbogaciło swoją strzelankę Shadow Warrior 2 kolejną porcją darmowej zawartości – tym razem w ramach DLC/aktualizacji Bounty Hunt Part 1. W jego skład wchodzi 14 nowych misji, dwie świeże bronie (magiczny promień meduzy i minigun EX-GF01) oraz cztery niedostępne wcześniej umiejętności do wykupienia. Słowem, porządna porcja atrakcji do sprawdzenia samotnie lub z (nie)znajomymi w trybie kooperacji.

Nintendo podwaja produkcję Switcha na kolejne 12 miesięcy

Jak donosi serwis The Wall Street Journal, Nintendo ponoć zmieniło swoje dotychczasowe plany i zdecydowało o podwojeniu produkcji konsoli Switch w okresie od 1 kwietnia 2017 roku do 31 marca 2018 roku – powstanie w tym czasie 16 milionów urządzeń, a nie przewidziane wcześniej 8 milionów. Natomiast zakładana sprzedaż w ciągu tych dwunastu miesięcy to 10 milionów sztuk nowej platformy sprzętowej. Gigant z Kioto nie potwierdził oficjalnie tych doniesień, ale wydają się one jak najbardziej prawdopodobne, zważywszy jak dobrze radzi sobie Switch na rynku – analitycy z firmy SuperData szacują, że w pierwszym tygodniu po premierze (która miała miejsce 3 marca) rozeszło się 1,5 miliona egzemplarzy konsoli.

E-sportowe rozgrywki w Gwinta w ramach turnieju Gwent Challenger

Studio CD Projekt RED do spółki z ESL organizuje e-sportowy turniej Gwent Challenger w pecetową wersję Gwinta: Wiedźmińskiej gry karcianej, w którym pula nagród wynosi 100 tysięcy dolarów. Do 22 marca każdy chętny może zgłosić chęć udziału w rozgrywkach tutaj, ale ostatecznie wyłonionych zostanie 512 graczy (po 256 na każdą z dwóch dywizji), którzy tego dnia będą mieli najlepsze notowania w rankingu w grze. Pierwsze pojedynki kwalifikacyjne odbędą się 8 kwietnia, a już nazajutrz nastąpią finały, w których zwycięska czwórka zmierzy się z czterema profesjonalnymi e-sportowcami – będą to Trump, Lifecoach, ppd i Noxious. Szczegółowe informacje nt. turnieju znajdziecie pod tym adresem.

Wieści ze świata (Shadow Warrior 2, Nintendo Switch, Gwint, Telltale Games, LawBreakers) 17/3/2017 - ilustracja #3

Telltale Games zmienia prezesa

Jak dowiedział się serwis Kotaku, po ok. dwóch latach na stanowisku Kevin Bruner rezygnuje z funkcji prezesa studia Telltale Games. „Nadszedł czas, by przekazać pałeczkę komuś, kto lepiej wprowadzi Telltale na wyższy poziom i zrealizuje jego pełen potencjał”, napisał w e-mailu rozesłanym do pracowników studia. Bruner pozostanie w zarządzie firmy, ale dowodzenie wróci do Dana Connorsa – jednej z trzech osób, które założyły Telltale Games w 2004 roku.

Ruszyły pierwsze zamknięte beta testy LawBreakers

Tak jak zapowiadano, wczoraj ruszyła pierwsza faza zamkniętych testów beta sieciowej strzelanki LawBreakers, które potrwają do 19 marca. Przy tej okazji Cliff Bleszinski i jego ekipa Boss Key Productions ujawnili wreszcie, jakie dokładnie zmiany wprowadzono względem wersji alfa. Najciekawsza jest oczywiście nowa zawartość – dwie mapy (Mammoth i Station) oraz trzy klasy postaci (Battle Medic, Juggernaut i Gunslinger). Z innych świeżych elementów warto wymienić chociażby drużynowy czat głosowy, wczesną wersję systemu matchmakingu, poprawiony kod sieciowy i wydajność gry czy lepsze wyważenie starej zawartości. Pełną listę zmian (i znanych problemów) znajdziecie tutaj. Kto nie brał udziału w testach alfa, a chciałby uczestniczyć w becie, musi udać się na oficjalną stronę i kliknąć przycisk „Sign up for Beta”.

Wieści ze świata (Shadow Warrior 2, Nintendo Switch, Gwint, Telltale Games, LawBreakers) 17/3/2017 - ilustracja #4

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii…

 1. Princess Maker Refine
 2. The Lion's Song
 3. The Great Whale Road
 4. Shadow Warrior 2
 5. Blackwood Crossing
 6. PC Building Simulator
 7. Zero Escape: The Nonary Games
 8. Guilty Gear Xrd Rev 2
 9. Endless Space 2

Galeria filmów

…jak również najnowsze filmy z gier:

 1. Prey – Badania nad Tyfonem (PL)
 2. Quake Champions – zwiastun czempiona Scalebearer (PL)
 3. Shadow Warrior 2 – DLC Bounty Hunt Part 1
 4. Pathologic Remake – The Marble Nest
 5. Injustice 2 – Firestorm
 6. Dragon Quest Heroes II – poznaj bohaterów: Desdemona, Cesar
 7. Yu-Gi-Oh! Duel Links – zwiastun #1
 8. The Disney Afternoon Collection – zwiastun #1
 9. Tap Hero – zapowiedź #1
 10. Reflex Arena – zwiastun na premierę
 11. Gryphon Knight Epic – zwiastun na premierę
 12. Freaky Awesome – zwiastun #1
 13. Chime Sharp – zwiastun #1
 14. Bubble Witch 3 Saga – zwiastun na premierę
 15. Bit City – zwiastun #1