Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodoweXONEPS4PC
Okładka Blackwood Crossing (XONE)

Blackwood Crossing

Gra przygodowa, stworzona przez brytyjskie studio PaperSeven. Za fabułę odpowiedzialny jest Oliver Reid-Smith (twórca scenariusza do ciepło przyjętego The Room), a koncentruje się ona na relacji osieroconej Scarlett i jej młodszego brata — Finna.

Przygodowe | FPP | indie | eksploracyjne

Okładka Blackwood Crossing (XONE)

data premiery gry:

17lut2017

XONE

4kwi2017

PS4

5kwi2017

PC

Blackwood Crossing to wydana na platformę PC, PS4 i XONE gra przygodowa. Produkcję opracowało brytyjskie studio PaperSeven, założone przez byłych pracowników zamkniętego zespołu Black Rock (m.in. Pure czy Split/Second). Za fabułę odpowiada Oliver Reid-Smith, czyli autor scenariusza mobilnego przeboju The Room.

Fabuła

Scenariusz koncentruje się na relacjach pomiędzy osieroconym rodzeństwem – nastolatką imieniem Scarlett i młodszym chłopcem Finnem. Dziewczyna wchodzi w dorosłość i powoli zostawia za sobą dziecięcy świat, co powoduje, że jej związek z bratem zaczyna słabnąć. Historia w większości rozgrywa się podczas podróży pociągiem, w trakcie której rodzeństwo spotyka przedziwną magiczną istotę, skłaniającą je, aby spojrzeć na swoją przeszłość z innej strony.

Mechanika

Wydane na platformę PC, PS4 i XONE Blackwood Crossing to pierwszoosobowa przygodówka narracyjna. Podczas zabawy zajmujemy się więc głównie eksploracją, prowadzeniem rozmów oraz podejmowaniem decyzji, które w istotny sposób kształtują dalszy bieg historii. Dzięki temu kampanię możemy przejść kilkukrotnie, za każdym razem otrzymując nieco inną opowieść.

Produkcja koncentruje się przede wszystkim na opowiadaniu ciekawej fabuły, a inne elementy odgrywają znacznie mniej istotną rolę. Co pewien czas pojawiają się zagadki logiczne, ale są one stosunkowo łatwe, gdyż stanowią jedynie okazjonalne urozmaicenie zabawy.

Kwestie techniczne

Blackwood Crossing oferuje w pełni trójwymiarową oprawę graficzną zbudowaną w oparciu o silnik Unity. Autorzy nie celowali w wysoki poziom realizmu wizualnego i zamiast tego postawili na lekko kreskówkowe projekty postaci.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Wymagania sprzętowe Blackwood Crossing

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i3-550 2.5 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB GeForce 460 lub lepsza
  • 5 GB HDD
  • Windows 7/8.1/10
Blackwood Crossing - nadchodzi przygodówka od autorów Pure i Split/Second
Blackwood Crossing - nadchodzi przygodówka od autorów Pure i Split/Second

wiadomość2 czerwca 2016

Założone przez autorów Pure oraz Split/Second studio PaperSeven zapowiedziało przygodówkę Blackwood Crossing. Gra trafi pod koniec tego roku na pecety i konsole Xbox One oraz PlayStation 4.

PC
PS4
XONE