Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 czerwca 2016, 13:48

Blackwood Crossing - nadchodzi przygodówka od autorów Pure i Split/Second

Założone przez autorów Pure oraz Split/Second studio PaperSeven zapowiedziało przygodówkę Blackwood Crossing. Gra trafi pod koniec tego roku na pecety i konsole Xbox One oraz PlayStation 4.

BLACKWOOD CROSSING W SKRÓCIE:
  • Deweloper: PaperSeven
  • Gatunek: przygodówka
  • Data premiery: 2016 r.
  • Platformy: PC, PlayStation 4, Xbox One

Kilka lat temu firma Disney Interactive zamknęła będące jej własnością brytyjskie studio Black Rock, znane z takich gier wyścigowych jak Pure czy Split/Second. Jak to zwykle bywa w takich przypadkach, wśród zwolnionych pracowników znalazła się grupa deweloperów, którzy postanowili założyć nowe studio. Powstałe w ten sposób PaperSeven właśnie zapowiedziało swój pierwszy projekt. Okazała się nim przygodówka Blackwood Crossing, która powstaje z myślą o pecetach oraz konsolach Xbox One i PlayStation 4. Premiera planowana jest na końcówkę tego roku.

Udostępnione przez autorów informacje na temat gry są bardzo skromne. Wiemy, że fabuła Blackwood Crossing skoncentruje się na relacjach pomiędzy osieroconym rodzeństwem – nastolatką imieniem Scarlett i młodszym chłopcem Finnem. Dziewczyna wchodzi w dorosłość i powoli zostawia za sobą dziecinny świat, co powoduje, że jej związek z bratem zaczyna ulegać osłabieniu. Historia w większości rozegra się podczas podróży pociągiem, w trakcie której rodzeństwo spotka przedziwną magiczną istotę i dzięki niej bohaterowie spojrzą na swoją przeszłość z innej strony.

Blackwood Crossing - nadchodzi przygodówka od autorów Pure i Split/Second - ilustracja #1

Blackwood Crossing zapowiadane jest jako przygodówka narracyjna. Podczas zabawy zajmiemy się więc głównie eksploracją, prowadzeniem rozmów oraz podejmowaniem decyzji, które w istotny sposób ukształtują dalszy bieg historii. Produkcja skoncentruje się przede wszystkim na opowiadaniu ciekawej fabuły, a proste zagadki stanowić będą jedynie okazjonalne urozmaicenie zabawy.

Założyciele PaperSeven do tej pory zajmowali się tworzeniem gier wyścigowych, więc nie mają zbyt dużego doświadczenia w snuciu ciekawych opowieści. Tu jednak nie musieli długo szukać kompetentnego scenarzysty. Jednym z pracowników Black Rock Studios był bowiem Oliver Reid-Smith, który po zamknięciu zespołu zajął się tworzeniem na rynek mobilny i to on jest autorem fabuły popularnego The Room. Dlatego gdy PaperSeven wzięło się za produkcję Blackwood Crossing jego szefowie do opracowania fabuły zatrudnili właśnie Olivera Reida-Smitha.

  1. PaperSeven – oficjalna strona studia