Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 czerwca 2016, 13:25

autor: Entelarmer

Titanfall 2 z przybliżonym terminem premiery

Blake Jorgensen z firmy Electronic Arts ujawnił przybliżoną datę premiery gry Titanfall 2. Druga część serii futurystycznych shooterów ma ukazać się mniej więcej trzy tygodnie przed lub po premierze innej strzelanki koncernu - Battlefielda 1.

Drugi Titanfall ukaże się niemal równocześnie z nowym Battlefieldem oraz – prawdopodobnie – kolejnym Call of Duty. - Titanfall 2 z przybliżonym terminem premiery - wiadomość - 2016-06-02
Drugi Titanfall ukaże się niemal równocześnie z nowym Battlefieldem oraz – prawdopodobnie – kolejnym Call of Duty.

Tydzień temu donosiliśmy o kolejnych pogłoskach na temat Titanfall 2, według których druga część futurystycznej strzelanki miałaby zadebiutować w październiku. Termin ten budził liczne zastrzeżenia – w końcu 21 października ma ukazać się inny reprezentant tego gatunku od firmy Electronic Arts w postaci gry Battlefield 1. Mimo majowych zapewnień prezesa koncernu, Andrew Wilsona, wielu nie dowierzało, by premiera obu gier w tym samym kwartale finansowym (tj. w okresie od 1 października do 31 grudnia) nie odbiła się negatywnie na ich sprzedaży, nie mówiąc już o wydaniu ich w tym samym miesiącu. Najnowsze i – co istotne – potwierdzone doniesienia zdają się jednak wskazywać, że elektronicy rzeczywiście są przekonani o zasadności takiego posunięcia. Dyrektor finansowy EA, Blake Jorgensen, ujawnił na tegorocznej edycji Bank of America Merrill Lynch Global Technology Conference, że Titanfall 2 ukaże się w odstępie trzech tygodni w stosunku do nowego Battlefielda, aczkolwiek nie sprecyzował, czy stanie się to przed (a więc najwcześniej 30 września), czy też po premierze pierwszowojennej odsłony serii Battlefield (najpóźniej 11 listopada). Redaktorzy serwisu Dual Shockers, którzy donieśli o tej wypowiedzi, wnioskują, że bardziej prawdopodobna jest ta druga opcja. Dowodem ma być wspomnienie Jorgensena, że oba tytuły „nadejdą z obu stron kwartału” (“come from both sides in the quarter”).

Przedstawiciel EA ponowił też zapewnienia o braku obaw firmy co do niemal jednoczesnej premiery Titanfall 2 oraz Battlefield 1. Według niego obie gry będą skierowane do nieco innych odbiorców, w związku z czym koncern „nie czuje dyskomfortu” z powodu wydania dwóch reprezentantów tego samego gatunku w tak krótkim okresie, nawet w obliczu premiery konkurencyjnego Call of Duty: Infinite Warfare (zapowiedzianego na 4 listopada). Niestety, Jorgensen nie ujawnił żadnych informacji o kontynuacji Titanfalla, nie odniósł się też do wspomnianych zeszłotygodniowych przecieków. Najwyraźniej na konkrety przyjdzie nam poczekać do 12 czerwca, kiedy to gra zostanie oficjalnie zaprezentowana w ramach imprezy EA Play.

Titanfall 2 z przybliżonym terminem premiery - ilustracja #3

Titanfall 2 to kontynuacja futurystycznej strzelanki z 2014 roku od studia Respawn Entertainment, w której gracze mogą zasiadać za sterami tytułowych Tytanów – potężnie uzbrojonych, kilkumetrowych mechów. W przeciwieństwie do poprzednika, dwójka zaoferuje nie tylko tryb sieciowy, lecz także kampanię fabularną dla jednego gracza. Ponadto gra zadebiutuje na wszystkich ważniejszych platformach, tj. pecetach oraz konsolach Xbox One i PlayStation 4.