Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 czerwca 2016, 12:38

autor: Adrian Werner

Watch Dogs 2 zostanie ujawnione na tegorocznym E3?

Wszystko wskazuje na to, że podczas targów E3 firma Ubisoft wreszcie ujawni Watch Dogs 2, czyli kontynuację przeboju z 2014 roku. Źródłem tych doniesień są prezenty wysłane przez wydawcę popularnemu youtuberowi.

Futerał na okulary z logiem Watch Dogs 2. - Watch Dogs 2 zostanie ujawnione na tegorocznym E3? - wiadomość - 2016-06-02
Futerał na okulary z logiem Watch Dogs 2.

Plotki o Watch Dogs 2 krążą już od dłuższego czasu. Najnowsze sugerują, że gra zostanie ujawniona podczas tegorocznej edycji E3. Ich źródłem jest popularny Youtuber o ksywce The Rad Brad. Firma Ubisoft wysłała mu prezenty, na których widnieje logo Watch Dogs 2. Konferencja wydawcy poprzedzająca targi ruszy 13 czerwca o godzinie 22:30 i zapewne wtedy dowiemy się, czy te spekulacje znajdą pokrycie w rzeczywistości.

Przypomnijmy, że kilka miesięcy temu pojawiły się plotki, według których kontynuacja trafi do sprzedaży pod koniec tego roku, zajmując miejsce w kalendarzu wydawniczym, które tradycyjnie należało do kolejnych odsłon serii Assassin’s Creed. Ta marka robi sobie w tym roku przerwę i Watch Dogs 2 byłoby idealnym zastępstwem. Kilka tygodni potem Ubisoft opublikował raport finansowy, według którego premiera drugiej części serii powinna nastąpić najpóźniej do 30 kwietnia 2017 r.

O Watch Dogs 2 wiemy na razie bardzo niewiele. Plotki sugerują, że gra porzuci znane z pierwszej części Chicago i akcja zostanie przeniesiona do San Francisco. Ponadto w ubiegłym miesiącu na koncie Instagram aktora specjalizującego się w sesjach motion-capture pojawiło się zdjęcie, które może pokazywać wygląd głównego bohatera gry.

Pierwsze Watch Dogs nie spełniło do końca oczekiwań graczy pod względem jakościowym, ale nie przeszkodziło to grze w staniu się wielkim przebojem kasowym. Na półki sklepów trafiło ponad 10 mln egzemplarzy gry, więc powstanie kontynuacji zawsze było jedynie kwestią czasu. Ponadto Ubisoft nigdy nie kryło, że chce, aby marka dołączyła do jej kilku największych sprawdzonych serii, takich jak Assassin’s Creed czy Far Cry, których kolejne odsłony są zawsze pewnym źródłem przychodów dla wydawcy.

Watch Dogs 2 ma szanse okazać się grą, która spełni niezrealizowane obietnice złożone przez autorów przy okazji pierwszej części. Ubisoft ma w zwyczaju opracowywać ambitne gry pełne ciekawych pomysłów, które jednocześnie są obarczone dużą ilością problemów. Potencjał tych produkcji zostaje potem zrealizowany dopiero w kolejnej części. Tak było w przypadku Far Cry 2 i Far Cry 3, Assassin’s Creed i Assassin’s Creed II oraz Tom Clancy's Splinter Cell: Conviction i Tom Clancy's Splinter Cell: Blacklist. Pozostaje mieć nadzieję, że z Watch Dogs 2 będzie podobnie.

  1. Watch_Dogs – oficjalna strona gry
  2. Recenzja gry Watch Dogs - Ubisoft ma już swoje GTA