Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 lutego 2015, 20:03

10 milionów egzemplarzy gry Watch Dogs trafiło do sklepów

Od czasu premiery do sklepów trafiło 10 milionów egzemplarzy gry Watch Dogs. Osiągnięcie to czyni z tytułu jedną z najbardziej popularnych nowych marek w historii branży. Informacje o sukcesie produkcji pojawiły się w opublikowanym dziś raporcie finansowym koncernu Ubisoft.

Długo oczekiwany Watch Dogs został po premierze bardzo szybko zapominany przez graczy

Watch Dogs zawiódł w ubiegłym roku wielu graczy. Premiera gry, na którą z zapartym tchem czekała rzesza fanów, została szybko przyćmiona przez inne blockbustery oraz towarzyszące jej kontrowersje związane z wtórnym i nudnym modelem rozgrywki, niezadowalająca oprawą graficzną, a także wydajnością. Sprawiły one, że dziś mało kto pamięta już o tym tytule, co udowadniają zresztą wszelkiego rodzaju podsumowania i rankingi gamingowych przebojów 2014 roku.

Mimo wszystko, Watch Dogs okazało sporym sukcesem dla Ubisoftu. Spółka przedstawiła dziś wyniki finansowe z ostatniego kwartału minionego roku kalendarzowego. Znajdujemy w nim liczne informacje na temat wysokości sprzedaży poszczególnych marek wydawcy, a także prognozy przychodów. Według zawartych w tekście danych, od czasu premiery Watch Dogs do sklepów trafiło 10 milionów egzemplarzy gry (tradycyjnie dane dotyczą fizycznych wersji tytułu). Produkcja może pochwalić się także tytułem największego w historii debiutu nowej marki w Europie, Australii oraz na Bliskim Wschodzie. Tytuł pobił przy tym również liczne rekordy otwarcia, które ustanowione były przez inne gry Ubisoftu. Mimo sukcesów przyszłość Watch Dogs stoi pod znakiem zapytania. Chociaż wypowiedzi deweloperów wskazują na to, że druga odsłona serii jest w drodze, na razie nie mamy na jej temat żadnych informacji.

Watch Dogs zadebiutowało w sklepach 27 maja 2014 roku. Gra pojawiła się na komputerach PC oraz konsolach Xbox 360, Xbox One, PlayStation 3 oraz PlayStation 4. Fabuła tytułu przenosi graczy w niedaleką przyszłość do Chicago, jednego z wielu amerykańskich miast, których infrastrukturą zarządza Centralny System Operacyjny (CtOS). Główny bohater to Aiden Pearce, utalentowany haker potrafiący włamać się niemal do każdego urządzenia elektronicznego.

  1. Recenzja gry Watch Dogs - Ubisoft ma już swoje GTA (4)
  2. Watch Dogs – poradnik do gry
  3. Oficjalna strona gry Watch Dogs