Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 lutego 2015, 19:00

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Assassin's Creed: Unity i Rogue - 10 mln egzemplarzy w sklepach

W najnowszym raporcie finansowym koncernu Ubisoft ujawniono, że do końca 2014 roku do sklepów wysłano łącznie 10 mln egzemplarzy gier Assassin's Creed: Unity i Assassin's Creed: Rogue. Niestety nie zdradzono jakie ilości przypadają na poszczególne produkcje.

Assassin's Creed: Unity i Rogue - 10 mln egzemplarzy w sklepach - ilustracja #1

Koncern Ubisoft opublikował wyniki finansowe za kwartał fiskalny zakończony 31 grudnia 2014 roku. Dowiedzieliśmy się z niego, że ostatnie dwie gry z serii Assassin's Creed - Unity (PlayStation 4, Xbox One, komputery PC) i Rogue (PlayStation 3 i Xbox 360) zostały łącznie wysłane do sklepów w ilości 10 mln egzemplarzy. Niestety nie wiemy jak kształtuje się podział na poszczególne produkcje, ani ile kopii trafiło do samych graczy, mimo wszystko wynik należy uznać za spory sukces, dzięki któremu Ubisoft zanotował w rzeczonym kwartale (okres od 1 października – 31 grudnia 2014 roku) ponad 50% wzrost przychodów w porównaniu do tego samego okresu rok wcześniej.

Assassin's Creed: Unity i Rogue - 10 mln egzemplarzy w sklepach - ilustracja #2Assassin's Creed: Unity ukazało się na konsolach Xbox One, PlayStation 4 i komputerach PC 11 listopada 2014 roku. Tytuł sam w sobie okazał się dobrą produkcją, która jednak nie ustrzegła się rozmaitych błędów, dotyczących zwłaszcza PC-towego wydania. Deweloper oczywiście wypuścił kilka patchy i udostępnił za darmo dodatek Dead Kings w ramach rekompensaty.

Assassin's Creed: Unity i Rogue - 10 mln egzemplarzy w sklepach - ilustracja #3Assassin's Creed: Rogue to tytuł dedykowany konsolom PlayStation 3 i Xbox 360, który ukazał się 11 listopada 2014 roku. 10 marca bieżącego roku projekt trafi także do użytkowników komputerów osobistych. W grze wcielamy się w asasyna Shaya Patricka Cormaca, który w wyniku wstrząsających wypadków przeszedł do templariuszy i rozpoczął polowanie na swoich byłych braci.