Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 lutego 2015, 20:06

Far Cry 4 – 7 milionów egzemplarzy gry trafiło do sklepów

Koncern Ubisoft opublikował właśnie wyniki finansowe z ostatniego kwartału ubiegłego roku kalendarzowego. Wśród danych związanych ze sprzedażą oraz prognoz na kolejne miesiące znajdujemy informacje o grze Far Cry 4. Według wydawcy do sklepów trafiło ponad 7 milionów egzemplarzy tytułu.

Far Cry 4 jest trzecią najlepiej sprzedającą się grą Ubisoftu w 2014 roku - Far Cry 4 – 7 milionów egzemplarzy gry trafiło do sklepów - wiadomość - 2015-02-12
Far Cry 4 jest trzecią najlepiej sprzedającą się grą Ubisoftu w 2014 roku

Spółka Ubisoft przedstawiła udziałowcom oraz inwestorom wyniki finansowe z ostatniego kwartału minionego roku kalendarzowego (okres 1 października – 31 grudnia 2014). Znajdujemy w nim liczne informacje na temat wysokości sprzedaży poszczególnych marek wydawcy, a także prognozy przychodów na ten rok. Jedną z największych premier francuskiego giganta była gra Far Cry 4, która zadebiutowała w połowie listopada na konsolach PlayStation 3, PlayStation 4, Xbox 360 i Xbox One, a także na komputerach PC.

Według danych dostarczonych przez producenta, do końca grudnia do sklepów trafiło 7 milinów sztuk Far Cry 4. Tradycyjnie dane związane są jedynie z fizycznymi egzemplarzami gry, które trafiły do tradycyjnych sieci handlowych. Wydawca nie wziął pod uwagę kluczy dostarczonych podmiotom zajmującym się dystrybucją cyfrową (Ubisoft zauważa nawet w swoim raporcie, że ten model sprzedaży stanowi coraz szybciej rosnące źródło przychodów). 7 milionów egzemplarzy jest z pewnością dużym, ale też przewidywanym przez deweloperów osiągnięciem popularnej marki. Sukces, który potwierdzają liczne branżowe nagrody i wyróżnienia przyznane na całym świecie (w tym drugie miejsce w naszym serwisowym plebiscycie Gra roku 2014), gwarantuje że w najbliższych latach nie rozstaniemy się zbyt prędko z serią. Pytanie tylko czy Ubisoft będzie w stanie pobić swój poprzedni rekord i przyciągnąć nowych graczy do piątej odsłony cyklu.

W Far Cry 4 przenosimy się do fikcyjnego kraju zlokalizowanego w Himalajach - Kyrat. W wyniku działań niejakiego Pagana Mina, samozwańczego władcy i ekscentrycznego rewolucjonisty, we wspomnianym państwie wybucha wojna domowa. My, jako Ajay Ghale, udajemy się w podróż do Kyrat, by spełnić życzenie umierającej matki. Na miejscu zostajemy wplątani w krwawy konflikt pomiędzy zwolennikami dyktatora a partyzantami.

  1. Recenzja gry Far Cry 4 – strzelankowy sandboks niemal bez granic
  2. Far Cry 4 – kompendium wiedzy
  3. Far Cry 4 – poradnik do gry
  4. Oficjalna strona gry Far Cry 4