Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 lutego 2015, 20:23

Ubisoft wypuści The Division i cztery inne gry AAA do końca marca 2016

Publikując raport podsumowujący trzeci kwartał bieżącego roku fiskalnego, firma Ubisoft zdradziła przy okazji, że planuje wydać The Division i cztery inne gry AAA w kolejnym roku fiskalnym (w okresie od 1 kwietnia 2015 do 31 marca 2016 roku). Kolejne dwie produkcje to prawdopodobnie Assassin's Creed: Victory i Rainbow Six: Siege, jednak reszta stanowi zagadkę.

Dla przypomnienia – grami AAA (albo triple-A) nazywamy produkcje, które powstały za grube pieniądze (dziesiątki lub nawet setki milionów dolarów), korzystają z najbardziej zaawansowanych technologii oraz celują w jak najwyższe wyniki sprzedaży.

Publikacja raportu podsumowującego trzeci kwartał bieżącego roku fiskalnego ze strony Ubisoftu to okazja nie tylko do tego, by poznać ostatnie osiągnięcia firmy (przeczytacie o nich w osobnych wiadomościach), ale także do dowiedzenia się, co koncern planuje na przyszłość. Francuski gigant zapowiedział, że w kolejnym roku fiskalnym – czyli w okresie od 1 kwietnia 2015 do 31 marca 2016 roku – doczekamy się pięciu premier gier klasy AAA, w tym The Division. Pozostałych czterech produkcji nie wymieniono z nazwy, ale możemy domyślać się, o czym mowa. Niemal na pewno czeka nas kolejna odsłona serii Assassin’s CreedVictory, które jeszcze nie doczekało się oficjalnej zapowiedzi, ale już zostało odkryte przez media – a także taktyczna strzelanka Rainbow Six: Siege, ujawniona na targach E3 2014.

Czyżby The Division miało w końcu zabezpieczoną datę premiery? - Ubisoft wypuści The Division i cztery inne gry AAA do końca marca 2016 - wiadomość - 2015-02-12
Czyżby The Division miało w końcu zabezpieczoną datę premiery?

Co poza tym? W przypadku ostatnich dwóch pozycji opcje są różne. Być może chodzi o gry, o których jeszcze nie słyszeliśmy, czekające na ujawnienie przy okazji nadchodzących targów E3 lub gamescom (albo w jakichkolwiek innych okolicznościach). Z drugiej strony, jeśli delikatnie obniżymy próg wymagań dla kategorii AAA, np. wykluczając kryterium multiplatformowości, równie dobrze może chodzić o dwie strategie, których istnienie jest nam znane już od paru miesięcy – The Settlers: Kingdoms of Anteria oraz Might & Magic: Heroes VII. Co faktycznie szykuje Ubisoft na najbliższych kilkanaście miesięcy, czas pokaże.