Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 lutego 2015, 20:30

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Raport firmy Sega - 1,76 mln sztuk gry Obcy: Izolacja w sklepach

Niedawno okazało się, że firmie Sega udało się sprzedać ponad milion egzemplarzy gry Obcy: Izolacja. W najnowszym raporcie finansowym ujawniono za to, że do końca 2014 roku do sklepów wysłano 1,76 mln pudełek z tą produkcją, co oznacza, że jeszcze sporo kopii czeka aż ktoś zabierze je do domu.

Obcy poluje na klientów w sklepach. - Raport firmy Sega - 1,76 mln sztuk gry Obcy: Izolacja w sklepach - wiadomość - 2015-02-12
Obcy poluje na klientów w sklepach.

W styczniu informowaliśmy, że ciepło przyjęty survival horror Obcy: Izolacja (Alien: Isolation) sprzedał się w nakładzie przekraczającym milion egzemplarzy. Przy okazji najnowszego raportu finansowego firmy Sega za trzy kwartały bieżącego roku fiskalnego (okres 1 kwietnia – 31 grudnia 2014 roku), dowiedzieliśmy się jednak, że jeszcze sporo pudełek z grą czeka w sklepach. Okazało się bowiem, że do końca 2014 roku do sprzedawców wysłano 1,76 mln egzemplarzy. Z jednej strony to dobry rezultat, z drugiej oznacza, że setki tysięcy sztuk wciąż nie znalazły właścicieli.

Niezły wynik zanotował Football Manager 2015 z 640 tys. wysłanych egzemplarzy, natomiast rozczarowaniem okazała się gra Sonic Boom na Wii U i 3DS-a, która trafiła do sklepów w ilości zaledwie 490 tys. egzemplarzy, co jak na projekt z niebieskim jeżem jest kiepskim rezultatem, a do tego gra zebrała bardzo słabe oceny w mediach (32 punkty w serwisie Metacritic dla wersji na sprzęt stacjonarny i 47 dla edycji na handhelda).

Dział odpowiedzialny za gry na komputery, konsole, urządzenia mobilne, zabawki oraz filmy animowane zanotował 19% spadek zysków w porównaniu do tego samego okresu w 2013 roku, co było zapewne największym powodem ostatnich zmian w firmie, w wyniku których z pracą pożegna się około 300 osób, a wydawca skupi się bardziej na rynku PC-towym i mobilnym. Warto jeszcze wspomnieć, że cały koncern Sega Sammy Holdings uzyskał o 12% mniejszy przychód.

Ilość egzemplarzy poszczególnych gier Segi wysłanych do sklepów. - Raport firmy Sega - 1,76 mln sztuk gry Obcy: Izolacja w sklepach - wiadomość - 2015-02-12
Ilość egzemplarzy poszczególnych gier Segi wysłanych do sklepów.

Przypominam, że pomimo restrukturyzacji w firmie Sega tegoroczny plan wydawniczy jest niezagrożony, tak samo jak studia Creative Assembly oraz Sports Interactive. W przyszłym tygodniu na komputerach osobistych ukaże się Total War: Attila (naszą recenzję znajdziecie w tym miejscu). W późniejszym czasie zadebiutować ma jeszcze Total War: Arena, Total War Battles: Kingdom, nowy Football Manager oraz anglojęzyczna wersja gry Yakuza 5.