Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 lutego 2015, 20:45

autor: Piotr "Pirlond" Bicki

Raport finansowy Ubisoftu - rekordowe wyniki i dobra sprzedaż The Crew

Ubisoft – śladem innych branżowych firm – opublikowało raport finansowy za trzeci kwartał bieżącego roku rozliczeniowego. Z udostępnionych danych wynika, że wspomniany okres był jednym z najlepszych w historii spółki.

The Crew było najlepszą grą wyścigową spośród wydanych pod koniec 2014 roku - Raport finansowy Ubisoftu - rekordowe wyniki i dobra sprzedaż The Crew - wiadomość - 2015-02-13
The Crew było najlepszą grą wyścigową spośród wydanych pod koniec 2014 roku

Włodarze Ubisoftu mogą świętować – okazuje się bowiem, że pomiędzy 1 października a 31 grudnia ubiegłego roku ich firma osiągnęła rekordowe rezultaty. Francuski wydawca wygenerował we wspomnianym okresie przychody na poziomie 809,7 miliona euro, a więc aż o 55,8% więcej niż dwanaście miesięcy wcześniej, kiedy suma ta wynosiła 519,7 miliona euro. Wyniki są również znacznie większe od zakładanych – przedstawiciele koncernu prognozowali, że Ubisoftowi uda się uzyskać przychody rzędu 730 milionów euro. Największy wzrost spółka zanotowała jednak w segmencie dystrybucji cyfrowej, który w omawianym okresie wygenerował 138 milionów euro, a więc o 157% więcej niż rok wcześniej. Co ciekawe, najbardziej dochodową dla firmy platformą okazało się PlayStation 4 – dzięki grom na tę konsolę, Ubisoft uzyskał 34% wszystkich przychodów.

Spory wpływ na tak świetne rezultaty miała oczywiście bardzo dobra sprzedaż flagowych produkcji spółki z dwoma najnowszymi odsłonami Assassin’s Creed, Far Cry’em 4 i Watch_Dogs na czele. Ale nie tylko, bo swoją cegiełkę dołożyło także The Crew, które trafiło do sklepów w liczbie 2 milionów egzemplarzy, osiągając tym samym najlepsze wyniki spośród wszystkich wydanych pod koniec 2014 roku gier wyścigowych. Bardzo dobrze poradziło sobie również Just Dance 4, które wysłano do sprzedawców w nakładzie 4 milionów kopii.

W związku z rekordowymi rezultatami w trzecim kwartale bieżącego roku fiskalnego, przedstawiciele firmy zwiększyli swoje prognozy dotyczące wyników za pełne dwanaście miesięcy. Ubisoft przewiduje teraz bowiem, że uda mu się osiągnąć przychody na poziomie 1,44 miliona euro (pierwotnie zakładano, że suma ta wyniesie 1,4 miliona euro). Ujawniono też wstępne plany na przyszły rok rozliczeniowy, który rozpocznie się 1 kwietnia 2015, a zakończy 31 marca 2016 – w tym okresie spółka zamierza wydać pięć produkcji klasy AAA, w tym m.in. The Division.