Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 stycznia 2015, 17:48

autor: Góral

Sega koncentruje się na PC-tach i urządzeniach mobilnych

Koncern Sega ujawniła, że w wyniku restrukturyzacji zamierza zredukować liczbę zatrudnionych pracowników. Pracę straci 300 osób, a sama firma zamierza skupić się na cyfrowych produkcjach dedykowanych PC-tom i urządzeniom mobilnym.

Sega koncentruje się na PC-tach i urządzeniach mobilnych - ilustracja #1
Restrukturyzacja w firmie Sega:
  • Firma zamierza skupić się na produktach cyfrowych na PC-ty i urządzenia mobilne
  • Redukcja zatrudnienia obejmie 300 osób
  • Europejski oddział prawdopodobnie „oberwie” najmniej

Koncern Sega przechodzi restrukturyzację – poinformowano w opublikowanym dziś dokumencie. Firma zamierza w najbliższej przyszłości pożegnać się z około 300 osobami, przy czym zachęca ich do dobrowolnego przechodzenia na emeryturę. Największe cięcia dotkną amerykański oddział, w którym pracę zakończy 120 osób, a filia znajdująca się obecnie w San Francisco zostanie przeniesiona do południowej Kalifornii. Sytuacja związana jest ze zmianą profilu działania. Sega zamierza skupić się na grach cyfrowych przeznaczonych na komputery osobiste i urządzenia mobilne, gdyż właśnie w tym rynku upatruje możliwości rozwoju. Oznacza to mniej więcej tyle, że firma powoli odchodzi od rynku konsol, z którym była związana przez szereg długich lat.

Na szczęście w wyniku przeprowadzanych zmian prawdopodobnie nie ucierpi tegoroczny plan wydawniczy i studia pozostające pod opieką europejskiego oddziału Segi (Creative Assembly oraz Sports Interactive). W związku z tym Total War: Attila, Total War: Arena i Total War Battles: Kingdoms ukażą się zgodnie z planem. W planach firmy znajduje się także Football Manager oraz Yakuza 5, która w tym roku ma zadebiutować na Zachodzie.

Sega to słynny deweloper i wydawca gier wideo należący do japońskiego koncernu Sega Sammy Holdings. Obecnie firma zajmuje się tworzeniem i wydawaniem gier wideo, jednak wcześniej trudniła się również produkcją konsol. Pierwszym urządzeniem tego typu było SG-1000 z 1983 roku, a ostatnim Dreamcast z 1998 roku. Na terenie Japonii sprzedawana jest po dziś dzień konsola edukacyjna dla dzieci Advanced Pico Beena, nad którą pieczę sprawia Sega Toys. Do najbardziej znanych marek firmy należy przede wszystkim Sonic, ale to nie wszystko. Warto wspomnieć m.in. o serii Golden Axe, Phantasy Star, Shenmue, Virtua Fighter czy też Yakuza.