Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 stycznia 2015, 16:05

autor: Piotr "Pirlond" Bicki

Battlefield Hardline - potwierdzono datę startu otwartej bety [Aktualizacja]

Potwierdziły się doniesienia sprzed kilku dni – przedstawiciele Electronic Arts poinformowali, że kolejny etap bety Battlefielda Hardline rozpocznie się 3 lutego. Testy odbędą się na wszystkich platformach docelowych i będą dostępne dla wszystkich chętnych.

AKTUALIZACJA: W FAQ opublikowanym na oficjalnej stronie serii Battlefield zamieszczono informację, z której wynika, że klient nadchodzącej bety Hardline na PC oraz konsolach Xbox One i PlayStation 4 będzie miał objętość około 10 lub 11 gigabajtów. Posiadacze Xboksa 360 i PlayStation 3 chcący wziąć udział w testach będą musieli natomiast liczyć się z koniecznością pobrania danych o maksymalnej wielkości 4 GB. I jeszcze jedno – właściciele komputerów będą mogl ściągać wymagane pliki już od poniedziałku, 2 lutego, od godziny 19:00 czasu polskiego. Nie wiadomo jednak czy taka możliwość pojawi się na platformach Microsoftu i Sony.

Kilka dni temu w internecie pojawił się wysłany do niektórych youtuberów mail nadany przez należącą do koncernu Electronic Arts firmę Ronku. Wynikało z niego, że kolejny etap bety Battlefielda Hardline rozpocznie się 3 lutego. Dzisiaj przedstawiciele EA potwierdzili, że testy rzeczywiście wystartują w tym terminie i potrwają przez kilka kolejnych dni: do 8 lutego. W tym czasie sprawdzić nową produkcję studia Visceral Games będą mogli wszyscy chętni gracze – dostęp do bety będzie otwarty i przeprowadzona zostanie na wszystkich platformach docelowych, a więc na PC, Xboksie 360, Xboksie One, PlayStation 3 i PlayStation 4. Deweloperzy zamierzają pozwolić graczom na wypróbowanie aż trzech trybów rozgrywki.

Pierwszym z nich będzie znany z poprzedniego etapu testów Hotwire, w którym gracze podzielą się na dwie druzyny – policjantów i złodziei. Zadaniem tych drugich będzie kradzież wyznaczonych aut, podczas gdy stróże prawa będą starali się ich powstrzymać – pościgi toczyć się mają na mapach Downtown i Dust Bowl. Natomiast w wariancie Heist rozgrywającym się na terenie banku (lokacja Bank Job) kryminaliści będą próbowali dobrać się do skarbca, by zgarnąć jak największą sumę pieniędzy. Gliniarze będą oczywiście musieli pokrzyżować ich plany. Ostatnim trybem udostępnionym w becie ma być znanym fanom cyklu Conquest.

Otwarta beta Battlefielda Hardline rozpocznie się 3 lutego - Battlefield Hardline - potwierdzono datę startu otwartej bety [Aktualizacja] - wiadomość - 2015-01-30
Otwarta beta Battlefielda Hardline rozpocznie się 3 lutego

W czasie testów gracze otrzymają też dostęp do przygotowanego na potrzeby Battlefielda Hardline systemu progresji. To nie wszystko, bo twórcy zamierzają oddać użytkowniom do dyspozycji opcję hakera pozwalającą na przejęcie kontroli nad polem bitwy poprzez włamywanie się do różnych systemów bezpieczeństwa (pojawi się np. możliwość sterowania zdalną kamerą).

Electronic Arts opublikowało również materiał filmowy, który szczegołóowo prezentuje między innymi zawartość, z jaką zetkną się gracze biorący udział w nadchodzących testach gry. Możecie obejrzeć go powyżej.