Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 stycznia 2015, 16:00

autor: Luc

Starbound ożywa po ponad roku

Starbound – najbardziej rozpoznawalna produkcja studia Chucklefish – właśnie doczekało się pierwszej, dużej aktualizacji od marca 2014 roku. Patch, który trafił na ogólne serwery dodaje m.in. nową rasę, zadania i światy, a także zmienia system walki oraz umiejętności.

Długo wyczekiwany patch nareszcie trafił na serwery. - Starbound – ogromny patch dla ogólnych serwerów po rocznej przerwie - wiadomość - 2015-01-30
Długo wyczekiwany patch nareszcie trafił na serwery.

Po kilku miesiącach ogromnej popularności, wielu grających w Starbound ostatecznie porzuciło produkcję. Ostatnia znacząca aktualizacja dla tej produkcji miała miejsce blisko dwanaście miesięcy temu i choć w modułach testowych nieustannie dodawano nowe elementy, większość fanów nie była zainteresowana braniem udziału w mocno niestabilnej rozgrywce. Zapowiadany w zeszłym miesiącu patch dla pozostałych serwerów nareszcie został jednak udostępniony.

Podróżując po galaktyce trafimy w nowe, nieznane miejsca. - Starbound – ogromny patch dla ogólnych serwerów po rocznej przerwie - wiadomość - 2015-01-30
Podróżując po galaktyce trafimy w nowe, nieznane miejsca.

Ważąca ponad 800 megabajtów łata, dodaje do Starbound kilkanaście nowości, a także modyfikuje w znacznym stopniu znane wcześniej elementy. Update ochrzczony przez twórców nazwą „Giraffe” wprowadza m.in.

  • Nową rasę – Novakid
  • Nowe rodzaje planet – m.in. wodne
  • Nowy system komunikacji ze statkiem
  • Mnóstwo nowych misji oraz zadań
  • Rozrzucone po galaktyce specjalne posterunki
  • Nowe rodzaje broni
  • Nowe rodzaje losowo generowanych potworów

Oprócz powyższych, Chucklefish zmieniło także w znacznym stopniu sposób wydobywania surowców, walkę czy chociażby system potrzeb bohatera. W łatce znalazły się również takie funkcje jak łapanie owadów oraz zmodyfikowana pula umiejętności. Pełną listę zmian znajdziecie w osobnym wpisie na oficjalnym blogu twórców.

Starbound to niezależna produkcja, przypominająca w swoich założeniach grę Terraria. Oparta o grafikę 2D, pozwala graczom na podróżowanie po losowo generowanym i potencjalnie nieskończonym wszechświecie. Każda planeta to nowe wyzwania i możliwość zdobycia potrzebnych surowców, spotkaniach nieznanych typów przeciwników oraz przeżycia kolejnych przygód. Zdobywane w ten sposób materiały przeznaczamy na stworzenie lepszego ekwipunku oraz innych przedmiotów. Gra oferuje tryb dla pojedynczego gracza oraz kooperację. Starbound trafiło do programu Early Access na Steam w kwietniu 2013 roku, ale data oficjalnej premiery wciąż nie jest znana.