Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 stycznia 2015, 15:45

autor: Luc

Prison Architect – sprzedano ponad milion kopii, oficjalna premiera jeszcze w tym roku

Twórcy Prison Architect ogłosili, że ich produkcja trafiła do ponad miliona graczy. Jednocześnie zapowiedziano, iż trwający od 2012 roku Early Acces zakończy się w przeciągu najbliższych dwunastu miesięcy.

W Prison Architect możemy stworzyć więzienie wedle własnego uznania. - Prison Architect – sprzedano ponad milion kopii, oficjalna premiera jeszcze w tym roku - wiadomość - 2015-01-30
W Prison Architect możemy stworzyć więzienie wedle własnego uznania.

Studio Introversion, wydało właśnie komunikat ujawniający dane sprzedażowe Prison Architect – strategiczno-ekonomicznej gry, w której zadaniem gracza jest zbudowanie oraz sprawne zarządzanie więzieniem. Tytuł sprzedał się od momentu debiutu w programie Early Access ponad milion razy, czyniąc tym samym z produkcji największy komercyjny sukces niewielkiego zespołu twórców.

W osobnym wideo omawiającym zmiany pierwszej, styczniowej aktualizacji, Introversion przyznało również, że chce zakończyć proces produkcji jeszcze w tym roku. Przybliżonej daty niestety nie poznaliśmy, ale zapowiedziano także przyszłe (wciąż jedynie potencjalne) wersje gry na tablety.

Prison Architect to gra strategiczno-ekonomiczna skupiająca się na tematyce więzienia. Gracz wciela się w rolę zarządcy i nie tylko musi stworzyć od zera kompleks dla groźnych przestępców, ale także odpowiednio kierować całą inwestycją. Początkowo do upilnowania otrzymujemy jedynie kilku skazańców, jednak wraz ze wzrostem placówki do cel mogą trafić kolejne dziesiątki lub wręcz setki więźniów.