Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 lutego 2016, 19:45

autor: Ender

Watch Dogs 2 zadebiutuje najpóźniej w połowie 2017 roku

Właśnie opublikowany raport finansowy Ubisoftu zdradza, że spółka planuje wydać drugą część serii Watch Dogs w ciąg najbliższych kilkunastu miesięcy. Premiera gry powinna mieć miejsce najpóźniej w kwietniu 2017 roku. W tym czasie francuski gigant planuje opublikować także kolejną odsłonę serii South Park oraz grę Tom Clancy’s Ghost Recon: Wildlands.

Chociaż pierwsza część Watch Dogs nie zachwyciła krytyków, do sklepów trafiło ponad 10 milionów egzemplarzy gry - Watch Dogs 2 zadebiutuje najpóźniej w połowie 2017 roku - wiadomość - 2016-02-11
Chociaż pierwsza część Watch Dogs nie zachwyciła krytyków, do sklepów trafiło ponad 10 milionów egzemplarzy gry

Ubisoft opublikował właśnie nowy raport finansowy, skupiający się na wynikach spółki w trzecim kwartale roku fiskalnego 2015. Poza prognozami zysków, przedstawiciele firmy zawarli w nim również plany firmy na najbliższy rok. Dowiadujemy się z niego, że francuski gigant planuje kilka dużych premier. Najważniejszą z nich będzie zapewne debiut drugiej części serii Watch Dogs, o której do tej pory słyszeliśmy jedynie w plotkach i krążących po sieci niepotwierdzonych informacjach. Według pogłosek gracze przeniosą się w niej do San Francisco, a model rozgrywki rozwinie elementy mechaniki wprowadzone w pierwszej części cyklu. Tytuł powinien zadebiutować w sklepach najpóźniej 30 kwietnia 2017 roku (końcówka roku fiskalnego 2016). Należy więc spodziewać się, że zostanie zapowiedziany oficjalnie w przeciągu najbliższych kilku miesięcy.

W tym samym czasie Ubisoft planuje także premierę sieciowej symulacji walk rycerskich For Honor, dwuwymiarowego RPG South Park: The Fractured But Whole, będącego kontynuacją dobrze przyjętego South Park: The Stick of Truth z 2014 roku, jak również Tom Clancy’s Ghost Recon WildLands, a więc sandbokoswej kooperacyjnej strzelanki. Ostatnią nowością wspomnianą w raporcie, która zadebiutuje w przeciągu najbliższego roku, jest nienazwany jeszcze tytuł z segmentu AAA, posiadający "silne wsparcie sieciowe". Ta tajemnicza gra na pewno nie będzie jednak związana z serią Assassin's Creed, która powróci dopiero w 2017 roku.

Watch Dogs zadebiutowało w sklepach 27 maja 2014 roku. Gra pojawiła się na komputerach PC, a także konsolach Xbox 360, Xbox One, PlayStation 3, PlayStation 4 oraz Wii U. Fabuła tytułu przenosi graczy w niedaleką przyszłość do Chicago, jednego z wielu amerykańskich miast, których infrastrukturą zarządza Centralny System Operacyjny (CtOS). Główny bohater to Aiden Pearce, utalentowany haker potrafiący włamać się niemal do każdego urządzenia elektronicznego Chociaż Watch Dogs nie zdobyło nadzwyczaj wysokich ocen, a jego premierze na PC towarzyszyły spore kontrowersje, do sklepów trafiło ponad 10 milionów egzemplarzy gry.

  1. Oficjalna strona Watch Dogs
  2. Oficjalna strona firmy Ubisoft
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.