Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 lutego 2016, 10:02

autor: Adrian Werner

Nowe Call of Duty od Infinity Ward trafi do sprzedaży w tym roku

Firma Activision Blizzard udostępniła raport finansowy z wynikami wydawcy za zeszły rok. Znalazła się w nim także zapowiedź kolejnej odsłony cyklu Call of Duty. Wiemy o niej na razie tyle, że ma być innowacyjna i powstaje w studiu Infinity Ward.

Call of Duty: Black Ops III okazało się gigantycznym sukcesem kasowym. - Nowe Call of Duty od Infinity Ward trafi do sprzedaży w tym roku - wiadomość - 2016-02-12
Call of Duty: Black Ops III okazało się gigantycznym sukcesem kasowym.

Activision Blizzard jest kolejnym w ostatnim czasie wydawcą gier, który opublikował raport z wynikami finansowymi. W zeszłym roku kalendarzowym firma wypracowała 4,66 miliardy dolarów przychodu, co stanowi godny uwagi wzrost w porównaniu z 4,41 mld uzyskanymi w 2014 r. Warto zauważyć, że dział obejmujący dystrybucję cyfrową, mikropłatności i abonamenty wygenerował 2,5 mld dolarów, czyli 54% wszystkich uzyskanych środków.

Podano także wyniki za ostatni kwartał zeszłego roku. Przychody wyniosły 1,35 mld dolarów, czyli trochę mniej niż 1,54 mld uzyskane w 2014 r. Udział źródeł cyfrowych od 1 października do 31 grudnia 2015 r. wyniósł 54%. Co ciekawe, Activision Blizzard nie podało zysków za żaden z tych okresów.

W raporcie Activision Blizzard poinformowało również, że w tym roku do sprzedaży trafi kolejna odsłona cyklu Call of Duty. Powstaje ona w studiu Infinity Ward, którego ostatnią grą z tej marki było stosunkowo chłodno przyjęte (jak na standardy tej serii) Call of Duty: Ghosts. Na razie jedyne co ujawniono o najnowszym projekcie zespołu to obietnica, że wprowadzi on sporo innowacyjnych rozwiązań.

Wydawca pochwalił się także doskonałą kondycją całego cyklu Call of Duty. W listopadzie i grudniu zeszłego roku liczba graczy bawiących się w gry z tej serii osiągnęła najwyższy poziom w historii. Ponadto Call of Duty: Black Ops III było najlepiej sprzedającą się produkcją konsolową zeszłego roku. Co więcej, w Stanach Zjednoczonych był to siódmy rok z rzędu, gdy na szczycie listy bestsellerów znalazł się tytuł z tej marki.

Popularne kilka lat temu prognozy o spowolnieniu cyklu okazały się nietrafione. Przychody z marki wzrosły o kilkanaście procent w porównaniu z 2014 r., zarówno w skali całego roku, jak i ostatniego kwartału. W sumie wszystkie odsłony sprzedały się w ponad 250 mln egzemplarzy i wraz z dodatkami DLC przyniosły 15 mld dolarów przychodu. Warto wspomnieć, że Call of Duty: Black Ops III to największy bestseller obecnej generacji konsol.

  1. Activision Blizzard– oficjalna strona firmy