Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 lutego 2016, 10:14

autor: Entelarmer

FNAF World poprawione i za darmo

Scott Cawthon, twórca serii horrorów Five Nights at Freddy's, opublikował poprawioną wersję gry FNAF World. Tytuł można pobrać za darmo ze strony Game Jolt.

Udostępnienie FNAF World za darmo to swoisty ciąg dalszy przeprosin Scotta Cawthona. - FNAF World poprawione i za darmo - wiadomość - 2016-02-12
Udostępnienie FNAF World za darmo to swoisty ciąg dalszy przeprosin Scotta Cawthona.

Styczniowa premiera gry FNAF World – RPG będącego poboczną odsłoną popularnej serii horrorów Five Nights at Freddy’s – nie należała do udanych, o czym dobitnie świadczyły recenzje nabywców. Scott Cawthon, twórca cyklu, podjął wówczas decyzję o wycofaniu gry ze sklepu Steam i przeprosił fanów za zbyt wczesne wydanie gry (jak zwykle autor zdecydował się na przyśpieszenie premiery o kilka tygodni), przez co była ona – nie wchodząc zbytnio w szczegóły – bardzo niedopracowana. Po ponad dwóch tygodniach prac naprawczych deweloper opublikował nową wersję swojej produkcji. Tytuł jest obecnie dostępny w serwisie Game Jolt, a co więcej – Cawthon udostępnił go całkowicie za darmo. Nie jest to bynajmniej koniec pracy twórcy, bowiem zapowiedział już kolejne poprawki (w aktualnej wersji zmieniono m.in. mapę świata).

FNAF World to gra RPG inspirowana klasykami gatunku, w której kierujemy animatronikami znanymi z głównych odsłon serii FNaF i walczymy przeciwko morderczym robotom. Starcia rozgrywają się w systemie turowym, a do naszej drużyny mogą dołączyć wspomniane mechaniczne zwierzaki w kilku różnych wariantach oraz z możliwością zmiany ich form w trakcie walki.