Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 lutego 2016, 10:22

South Park: Kijek Prawdy - do sklepów trafiło 5 milionów egzemplarzy

Firma Ubisoft poinformowała, że gra South Park: Kijek Prawdy - jedno z najprzyjemniejszych zaskoczeń 2014 roku - trafiła do sklepów w liczbie 5 milionów egzemplarzy. Ten sukces z pewnością dobrze wróży zapowiedzianej na przyszły rok fiskalny kontynuacji.

Największą zaletą Kijka Prawdy był bez wątpienia balansujący na granicy dobrego smaku, niepoprawny politycznie, idealnie pasujący do klimatu serialu humor. - South Park: Kijek Prawdy - do sklepów trafiło 5 milionów egzemplarzy gry - wiadomość - 2016-02-12
Największą zaletą Kijka Prawdy był bez wątpienia balansujący na granicy dobrego smaku, niepoprawny politycznie, idealnie pasujący do klimatu serialu humor.

Kontrowersje dobrze się sprzedają, a trudno było znaleźć w 2014 roku grę bardziej niepoprawną politycznie, niż South Park: Kijek Prawdy. Na szczęście RPG studia Obsidian Entertainment było przy okazji przekraczania granic dobrego smaku rozbrajająco zabawne i zaskakująco grywalne, toteż tytuł ten zdobył świetne oceny. Odniósł też sukces komercyjny – firma Ubisoft poinformowała, że do sklepów trafiło 5 milionów egzemplarzy gry.

W maju ubiegłego roku francuski gigant ujawnił, że Kijek Prawdy znalazł 1,6 miliona nabywców, i trudno się dziwić, że podczas czerwcowych targów E3 zapowiedziano kontynuację – Fractured But Whole. Tym razem za produkcję odpowiada wewnętrzne studio Ubisoftu w San Francisco, zaś sama fabuła czerpać będzie nie z epickich powieści fantasy, a z filmów i komiksów o superbohaterach. Premiera w wersji na PlayStation 4, Xboksa One oraz PC odbędzie się w przyszłym roku fiskalnym, czyli pomiędzy 1 kwietnia 2016 a 31 marca 2017 roku. Miejmy tylko nadzieję, że nowy South Park nie będzie miał takich problemów, jak poprzednik: Kijek Prawdy przed debiutem zaliczył bowiem kilka opóźnień, zmieniał wydawcę i był poddawany cenzurze.

  1. Recenzja gry South Park: Kijek Prawdy – szalone RPG twórców Fallout: New Vegas
  2. Oficjalna strona internetowa gry South Park: Kijek Prawdy
  3. Oficjalna strona internetowa gry South Park: Fractured But Whole