Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 maja 2013, 16:10

autor: Adrian Werner

Premiera South Park: The Stick of Truth nastapi jeszcze tym roku

Firma Ubisoft uspokoiła graczy czekających na premierę South Park: The Stick of Truth. Wydawca zapewnił, że projekt trafi do sprzedaży jeszcze w tym roku.

W styczniu odbyła się aukcja aktywów firmy THQ. Prawa do gry South Park: The Stick of Truth wykupiła wtedy firma Ubisoft. Od tego czasu wokół projektu zapadła cisza, która mogła budzić obawy graczy. Dlatego wydawca postanowił uspokoić fanów marki i poinformował, że praca nad projektem przebiegają zgodnie z planem, a premiera nastąpi jeszcze w tym roku.

Gdy wydawcą wciąż było THQ, South Park: The Stick of Truth miało trafić do sprzedaży w maju. Zawirowania wywołane bankructwem firmy w połączeniu z potrzebą lepszego dopracowania projektu sprawiły jednak, że premiera musiała zostać opóźniona. Nie wiemy jeszcze dokładnie kiedy gra trafi na półki sklepowe. Według sieci sklepów Tesco nastąpi to 23 sierpnia, ale firma Ubisoft nie potwierdziła jeszcze tej daty.

Przypomnijmy, że South Park: The Stick of Truth to humorystyczne RPG, nad który pracuje doświadczone w tym gatunku studio Obsidian Entertainment. Wcielimy się w dzieciaka, który niedawno przeprowadził się wraz z rodziną do tytułowego miasteczka. Naszym zadaniem będzie zgromadzenie drużyny kolegów, a następnie wyruszenie z nimi na przygodę. Za fabułę odpowiada duet w składzie Trey Parker i Matt Stone, czyli twórcy animowanego pierwowzoru. Powinno to zapewnić wysoką jakość scenariusza. Gra tworzona jest z myślą o pecetach oraz konsolach Xbox 360 i PlayStation 3.

  1. South Park: The Stick of Truth – oficjalna strona gry
  2. South Park: The Stick of Truth - RPG od twórców Fallout: New Vegas (zapowiedź)