UPDATE WIADOMOSCI SET WIAD_L_POBRAN=WIAD_L_POBRAN+1, WIAD_L_CURR=WIAD_L_CURR+1, WIAD_L_CURR_DAY=WIAD_L_CURR_DAY+1,WIAD_L_FIRSTWEEK = (CASE WHEN WIAD_DATA_PUBL>(getdate()-7) THEN WIAD_L_FIRSTWEEK + 1 ELSE WIAD_L_FIRSTWEEK END),WIAD_L_FIRST_DAY = (CASE WHEN WIAD_DATA_PUBL>(getdate()-1) THEN ISNULL(WIAD_L_FIRST_DAY,0) + 1 ELSE ISNULL(WIAD_L_FIRST_DAY,0) END) WHERE WIAD_PUBLIKUJ>0 AND WIAD_ID=96510 Seria Assassin's Creed robi sobie przerwę i powróci w 2017 roku | GRYOnline.pl
Wiadomość gry 11 lutego 2016, 19:03

autor: Góral

Seria Assassin's Creed robi sobie przerwę i powróci w 2017 roku

Firma Ubisoft potwierdziła plotki sprzed kilku tygodni, ogłaszając, że w tym roku na rynku nie pojawi się duża odsłona serii Assassin's Creed. Wydawca zamierza wprowadzić poważne zmiany, by uczynić cykl wiodącą marką wśród gier z otwartym światem.

Na początku bieżącego roku pojawiły się niepotwierdzone informacje głoszące, że seria Assassin's Creed zrobi sobie w najbliższym czasie wolne i w tym roku nie dostaniemy żadnej dużej odsłony. Dziś wiemy już, że tak będzie faktycznie. Doniesienia zostały bowiem potwierdzone przez Ubisoft. W opublikowanym komunikacie stwierdzono, że firma „przyjrzy się” swojemu flagowemu cyklowi i poświęci ten rok na rozwinięcie mechaniki rozgrywki. Oprócz tego:

„Upewnimy się też, że dotrzymamy obietnicy i dostarczymy Assassin’s Creed oferujące unikalne i godne zapamiętania wrażenia z rozgrywki.”

Assassin's Creed: Syndicate to ostatnia duża odsłona cyklu i pozostanie nią do 2017 roku. - Seria Assassin's Creed robi sobie przerwę i powróci w 2017 roku - wiadomość - 2016-02-11
Assassin's Creed: Syndicate to ostatnia duża odsłona cyklu i pozostanie nią do 2017 roku.
Przyszłość serii Assassin's Creed:
  • W 2016 roku nie pojawi się żadna duża odsłona cyklu
  • Ubisoft zaktualizował proces produkcji i zamierza wprowadzić do serii duże zmiany
  • Francuski wydawca pragnie, by Assassin's Creed stało się w przyszłości wiodącą marką wśród gier z otwartym światem

Firma napisała również, że wiele nauczyła się od czasu Assassin's Creed: Unity, które przeszło do historii jako jedna z najbardziej niedopracowanych gier z serii. Ponadto francuski wydawca i producent stwierdził, że „zaktualizował proces dewelopingu” i będzie dążył do zrobienia z cyklu wiodącej marki wśród produkcji z otwartym światem.

Wychodzi więc na to, że Ubisoft doszedł po prostu do wniosku, że w obecnej formie Assassin's Creed zaczęło się graczom po prostu przejadać. Miejmy zatem nadzieję, że wszystkie obietnice zostaną spełnione i kolejna część serii ponownie rozpali w nas miłość do tego cyklu.

Przypominam także, że według ostatnich plotek, przyszłoroczna odsłona ma się nazywać Assassin’s Creed: Empire i tworzona jest przez ekipę odpowiedzialną za Assassin's Creed IV: Black Flag. Akcja produkcji rozgrywać będzie się w czasach starożytnego Egiptu (świat gry ma być trzy razy większy niż we wspomnianej pirackiej części), a sama rozgrywka wzorowana ma być m.in. na Wiedźminie. Oczywiście miejcie na uwadze, że te informacje nie zostały potwierdzone, ale pochodzą one z tego samego źródła, które wcześniej wyjawiło brak dużej odsłony w 2016 roku, więc wydają się całkiem prawdopodobne.

Brak dużej odsłony nie oznacza, że w tym roku nie pojawi się żadna gra z serii. Mało tego, pojawiły się już nawet dwie. Chodzi oczywiście o Assassin's Creed Chronicles: India ze stycznia i Assassin's Creed Chronicles: Russia sprzed dwóch dni. W kolejce czeka także Assassin's Creed: Identity, które zadebiutuje na urządzeniach mobilnych 25 lutego.