Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 stycznia 2016, 11:21

autor: Adrian Werner

Watch Dogs 2 zadebiutuje w tym roku?

W sieci pojawiły się plotki sugerujące, że firma Ubisoft ma w planach wypuszczenie w tym roku gry Watch Dogs 2. Jej akcja miałaby toczyć się tym razem w mieście San Francisco.

Według plotek Watch Dogs 2 zadebiutuje jesienią tego roku. - Watch Dogs 2 zadebiutuje w tym roku? - wiadomość - 2016-01-05
Według plotek Watch Dogs 2 zadebiutuje jesienią tego roku.

Informowaliśmy już dzisiaj o plotkach twierdzących, że w tym roku nie ukaże się kolejna odsłona cyklu Assassin’s Creed. Z tego samego źródła pochodzą również inne spekulacje. Sugerują one, że tradycyjnie zarezerwowane dla tej marki miejsce w kalendarzu wydawniczym firmy Ubisoft może zająć Watch Dogs 2, czyli kontynuacja gry z 2014 r. Według tych doniesień, produkcja miałaby ukazać się jesienią, a jej kampania osadzona zostałaby na terenie miasta San Francisco.

Pierwsze Watch Dogs, pomimo nie do końca przychylnych recenzji, okazało się sporym przebojem i na półki sklepowe trafiło ponad 10 mln egzemplarzy gry. Ubisoft nigdy nie kryło, że chce, aby marka przeobraziła się w kolejną dużą serię, której każda nowa odsłona byłaby mocnym punktem w planie wydawniczym firmy. Zapowiedź kontynuacji wydaje się więc być tylko kwestią czasu.

Jednocześnie wydaje się, że Ubisoft wkłada obecnie dużo wysiłku w zdywersyfikowanie swojej oferty. Do niedawna wydawca mógł polegać tylko na Assassin’s Creed jako marce, która regularnie dostarczała duże przeboje. Ostatnimi czasy, seria ta była jednak zbyt mocno eksploatowana, więc nie zdziwiły nas najnowsze plotki, według których kolejne odsłony miałyby się ukazywać co dwa lata. Zwłaszcza, że w międzyczasie firma dorobiła się kolejnej potężnej marki w postaci Far Cry.

Pierwsze Watch Dogs nie spełniło do końca pokładanych w nim nadziei, ale zawierało sporo ciekawych pomysłów, więc z zainteresowaniem wypatrujemy kontynuacji. Wcześniejsze dokonania firmy Ubisoft dają zresztą powody do optymizmu. Wydawca ma w zwyczaju wypuszczanie innowacyjnych, ale niedopracowanych produkcji, których pełen potencjał jest realizowany dopiero w następnej odsłonie. Tak było w przypadku Far Cry 2 i Far Cry 3, Assassin’s Creed i Assassin’s Creed II oraz Tom Clancy's Splinter Cell: Conviction i Tom Clancy's Splinter Cell: Blacklist. Mamy więc nadzieję, że Watch Dogs 2 powtórzy ten schemat i dostarczona zostanie nam wreszcie gra, która spełni obietnice złożone przez autorów przy ujawnianiu pierwszej części.

  1. Watch Dogs – oficjalna strona gry
  2. Recenzja gry Watch Dogs - Ubisoft ma już swoje GTA