Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePCiOSSwitchAND
Okładka The Room (PC)
OkładkaThe Room (PC)

The Room

Opracowana przez niezależne studio Fireproof Games niezwykle oryginalna produkcja, łącząca elementy gier logicznych i przygodówek typu „hidden object”. Akcja gry The Room rozgrywa się w tytułowym pokoju, gdzie umieszczono niezwykle skomplikowany sejf.

Logiczne | indie | eksperymentalne/artystyczne

Kolekcja gier
Obserwuj grę

The Room Premiera

12wrz2012

iOS

23mar2013

AND

28lip2014

PC

18paź2018

Switch

The Room to niezależna gra logiczna z elementami przygodówek point-and-click i gier typu hidden object. Za tytuł odpowiada założony w 2012 roku zespół Fireproof Games, który za swą produkcję uhonorowany został szeregiem branżowych nagród i wyróżnień (m.in. nagrodą BAFTA za najlepszą brytyjską grę roku oraz nominacjami za osiągnięcia artystyczne, najlepszy debiut i najlepszą grę mobilną).

Akcja produkcji rozgrywa się w tytułowym pokoju, w środku którego znajduje się tajemniczy sejf. Zadaniem gracza jest odkrycie jego wszystkich tajemnic. Rozgrywka miesza ze sobą różne gatunki, ale opiera się głównie na rozwiązywaniu zagadek logicznych, polegających na przesuwaniu poszczególnych elementów, poszukiwaniu tajemniczych skrytek, w których schowane są specjalne przedmioty, czy też manipulowaniu główką klucza, by dopasować ją do niecodziennego zamka. Dodatkowo podczas zabawy wykorzystujemy specjalne szkiełko, ukazujące rzeczy, których nie możemy dostrzec w normalnym trybie widzenia.

The Room może pochwalić się wysokiej jakości oprawą graficzną, wykonaną w wysokiej rozdzielczości. Cechą charakterystyczną tytułu jest także mroczny styl oraz specyficzny klimat rozgrywki.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 8,7 / 10 na podstawie 182 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe The Room: Odpowiednia dla każdego wieku.

The Room Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Core 2 Duo 2.0 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB (GeForce 8800 lub lepsza)
  • 1 GB HDD
  • Windows XP(SP2)/Vista/7/8
PC
iOS
AND
Switch